1.1 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

Veriaci si v Nitre počas Vianoc prídu na svoje. Na TOTO sa môžu tešiť

Vianoce už klopú na dvere a okrem vypekania a varenia sa rodiny pripravujú aj na ich duchovnú stránku. Veriaci si už plánujú návštevu kostolov, kde chcú rozjímať, byť bližšie k Bohu a mnohí aj očistiť svoje duše od rozličných hriechov, ale v božích chrámoch na nich čakajú aj milé prekvapenia.

Veriaci si v Nitre počas Vianoc prídu na svoje. Na TOTO sa môžu tešiť
Betlehem

Okrem veriacich sa na Vianoce a s nimi spojené slávnostné omše pripravujú i kňazi. Tí v nitrianskych kostoloch pripravili pre svojich veriacich nielen slávnostné sväté omše a spovede, ale aj rozličné zaujímavé akcie. Pestrý duchovný i kultúrny program je počas tohtoročných vianočných sviatkov pripravený najmä na Nitrianskom hrade a v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma.

Zbor Psallite Deo aj Zmiešaný spevácky zbor Lipka

Návštevníci katedrály si podľa nitrianskeho biskupstva budú môcť pozrieť aj monumentálny Betlehem pochádzajúci z dielne umeleckého rezbára Georga Bergmeistera z Južného Tirolska v Taliansku, do ktorého pribudla ďalšia nová postava. Pre veriacich sú pripravené slávnostné sväté omše v dňoch 24., 25. a 26. decembra, 1. a 6. januára budúceho roka bude navyše celebrovať sväté omše nitriansky biskup Viliam Judák. Slávnostné sväté omše 26. a 31. decembra bude celebrovať nitriansky pomocný biskup Peter Beňo.

Podľa nitrianskeho biskupa Viliama Judáka sú Vianoce aj o zodpovednosti

Na sviatok sv. Štefana sa v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma bude konať Vianočný koncert katedrálneho zboru Psallite Deo. Na Slávnosť Zjavenia Pána 6. januára je zase pripravený Trojkráľový koncert s pásmom Vianoce spod Ladonhory, v rámci ktorého sa predstavia ľudové hudby, speváci a koledníci z Vadičovskej doliny. Na záver vianočného obdobia, ktoré je 8. januára na sviatok Krstu Krista Pána, sa v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma uskutoční koncert Zmiešaného speváckeho zboru Lipka z Nitry pod vedením dirigentky Márie Mišunovej.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články