-5.9 C
Nitra
nedeľa, 29 januára, 2023

Vedenie mesta musí tlačiť na vládu, inak hrozí kolaps zdravotníctva v hlavnom meste

HLAS – sociálna demokracia vyzýva vládu, aby začala okamžitú rekonštrukciu nemocníc.

„Táto vláda nepostaví za celé funkčné obdobie ani jednu nemocnicu a toľko spomínané Rázsochy za celé štyri roky zostanú maximálne v počítači” uviedla podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková.

Podľa jej slov Heger považuje Plán obnovy v oblasti zdravotníctva za úspech, avšak opak je pravdou. „Strana OĽANO a jej vnútorné boje si zobrali za rukojemníkov ľudí v zdravotníctve, ich platy, profesionálne štandardy ako aj zdravotníctvo a jeho celkovú perspektívu,“ dodala predstaviteľka HLASu.

Vedenie mesta musí tlačiť na vládu, inak hrozí kolaps zdravotníctva v hlavnom meste

Reálne hrozí, že po dostavbe súkromnej nemocnice v Bratislave, mnoho lekárov, sestier, sanitárov, zdravotných asistentov odíde zo systému a v štátnych nemocniciach nebude mať kto liečiť. „Ak by pokračovala rekonštrukcia ružinovskej nemocnice na ktorú sme vyčlenili peniaze, personál by neodchádzal,“ upozornila Zuzana Dolinková.

Podľa jej slov je dôležité pokračovať v rekonštrukcii nemocníc, rýchlo spracovať výzvy, inak hrozí destabilizácia zdravotného systému navyše vystavenému odchodom zdravotníkov do zahraničia.

Podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková vyzvala samosprávu hlavného mesta a kraja, že sa nemôže pasívne pozerať na nečinnosť vlády, ktorá ohrozuje kvalitu zdravotníckeho šetrenia v Bratislave. „Samospráva sa musí prebudiť zo sladkého sna a vytvárať tlak na vládu, inak hrozí že sa o pacientov nebude mať kto v hlavnom meste starať,“ upozornila Dolinková.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články