13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Važecká jaskyňa a Domica sú od začiatku februára otvorené

Važecká jaskyňa a Domica sú od začiatku februára otvorené. Spolu je tak z 13 sprístupnených jaskýň Správy slovenských jaskýň (SSJ) momentálne otvorených šesť. Informuje o tom SSJ na svojom webe.

Maximálny počet osôb na vstup je podľa SSJ obmedzený podľa prevádzkových podmienok danej jaskyne. Pre Važeckú jaskyňu je povolený 35 ľudí na vstup, v prípade Domice to je 50 osôb.
      Jaskyne sú podľa správy otvorené v režime OP (očkovaní – prekonaní). Môžu ich navštíviť aj ľudia, ktorí sa zaočkovať dať nemôžu. Musia však mať so sebou potvrdenie o výnimke a negatívny test.

„Vstup do jaskyne (podzemia) okrem detí do šesť rokov je možný len s riadne prekrytými hornými dýchacími cestami (nos a ústa) – respirátor – výnimky sa neakceptujú,“ uvádzajú jaskyniari. Rizikovým skupinám odporúčajú zvážiť návštevu jaskyne, a to s výnimkou už zaočkovaných osôb.
      Na Slovensku je ešte otvorená Demänovská jaskyňa slobody, Belianska, Bystrianska a Brestovská jaskyňa. Ostatné sa otvoria od 1. apríla, respektíve od 15. mája v závislosti od pandemickej situácie.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články