8.1 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Vakcinácia proti Covid – 19 a názor internistu, MUDr. Slavomír ŠUCH

Vakcinácia proti Covid – 19 a názor internistu.

Túto vlnu sa vírus pravdepodobne dostane ku každému, bez ohľadu na to, ako sa chráni. Keď nie delta, omikron určite.

Vakcinácia proti Covid - 19 a názor internistu, MUDr. Slavomír ŠUCH
MUDr. Slavomír Šuch

Tento odkaz je určený predovšetkým pacientom mojej internej ambulancie a potenciálnym záujemcom o vyšetrenie v nej. Určite viete, že od začiatku dostupnosti vakcín zastávam názor o potrebnosti zníženia rizika ťažkého priebehu Covid – 19 a smrti aj podaním vakcíny – zvlášť pre pacientov s rizikovým ochorením, bez ohľadu na vek a pre všetkých nad 65 rokov veku.

MUDr.Slavomír ŠUCH: Fenofibrát – dopadne ako ivermektín?

Dnes v prípade variantu Delta odporúčam prevenciu vakcináciou od 50 roku veku bez ohľadu na pridružené ochorenia. Rovnako konzistentne a dlhodobo prezentujem aj svoj názor na význam všetkej ostatnej prevencie a včasnej liečby Covid- 19 , v zmysle oficiálnych https://www.health.gov.sk/Clanok?Hlavna-sprava-COVID-19/ , aj neoficiálnych https://covid19criticalcare.com// protokolov, ktorá však v žiadnom ohľade nenahrádza ochranný účinok vakcín pre individuálne zdravie ohrozených pacientov a aj zdravých ľudí s vekom nad 50 rokov.

Preto u všetkých mojich pacientov, ktorí spĺňajú z môjho pohľadu indikácie na podanie vakcíny a jej podanie nie je spojené s nadmerným rizikom a nie je kontraindikované, uvádzam do správy z vyšetrenia aj písomné varovanie o vhodnosti vakcinácie.

MUDr. Slavomír ŠUCH: Jediné, na čo sa každý môže stopercentne spoľahnúť, je VLASTNÝ pud sebazáchovy

Samozrejme, rozhodnutie je vždy na strane pacienta a poskytovanie zdravotnej starostlivosti v mojej ambulancii, tak ako doteraz, nie je ničím podmieňované.

Akúkoľvek formu nátlaku na povinné podanie vakcíny, vrátane legislatívnych úprav , považujem na nemorálne, nezákonné a nevymáhateľné.

Písomný záznam, ktorý uvádzam do správy z lekárskeho vyšetrenia – u nezaočkovaných pacientov: UPOZORNENIE týkajúce sa Covid – 19 ! Vzhľadom na vek a / alebo pridružené ochorenia je vhodná vakcinácia proti infekcii Sars Cov – 2 / Covid 19 , ako prevencia ťažkého priebehu, hospitalizácie a smrti na uvedené ochorenie. Neberte prosím vakcináciu na ľahkú váhu, môže vám zachrániť život.

P. S. Osobne som prekonal ochorenie v 10/2020 a dostal som tri dávky vakcíny, poslednú 11/ 2021.

Pôvodný text: Slavomír Šuch fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články