20.1 C
Nitra
piatok, 2 júna, 2023

 V Trnave dokončia miliónové projekty, pribudne škôlka, kreatívne centrum, telocvičňa aj plaváreň

Trnavčania sa v prvej polovici tohto roku dočkajú ukončenia viacerých veľkých investičných akcií, ktoré zlepšia ich život v krajskom meste. Pribudnú ďalšie miesta v materskej škole, nová telocvičňa, obnovený park či kreatívne centrum.

Do konca januára majú byť skončené stavebné práce na rekonštrukcii areálu budúcej materskej školy na Spojnej ulici, kde v piatich triedach vznikne priestor pre najmenej sto škôlkárov. Mesto Trnava najskôr investovalo do kúpy budovy 785-tisíc eur, do jej rekonštrukcie ďalších 2,1 milióna eur.

Pocta futbalovému kráľovi Pelému vo Veľkom Cetíne! Túto dedinu navštívil osobne aj Brazílčan Edú

Rekonštrukcia Ružového parku v centre mesta za viac ako tri milióny eur je už prakticky hotová, pre meškanie dodávky žulových blokov museli odložiť len dokončenie fontánovej časti a vodných schodov. Ružový park tak bude kompletne obnovený do konca marca. V jarných mesiacoch budú mať chodci a cyklisti k dispozícii spoločný chodník medzi Trnavou a susedným Bielym Kostolom za viac ako 1,1 milióna eur, ktorý povedie aj po hrádzi rybníka. Na jar bude hotová aj cyklistická dráha – pumptrack na Prednádraží za milión eur. V prvej polovici roka samospráva dokončí aj novostavbu telocvične za viac ako 1,7 milióna eur pri Základnej škole I. Krasku v Trnave – Modranke.

Novoročná Nitra v plameňoch, desiatky ľudí museli evakuovať

Trnavský samosprávny kraj čoskoro v centre Trnavy dokončí zásadnú obnovu historickej budovy na Hlavnej 17 pre kreatívne centrum. Stavebné práce za 4,7 milióna eur majú byť hotové do konca januára, nasledovať bude zariaďovanie a potom rozbeh činnosti tohto centra. Slovenská technická univerzita zasa približne v polovici roka ukončí rekonštrukciu plavárne na trnavskom sídlisku Prednádražie za 2,6 milióna eur, ktorá bola pre nevyhovujúci stav zatvorená. Po dokončení bude dispozícii nielen pre študentov Materiálovotechnologickej fakulty, ale aj pre verejnosť.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články