1.1 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

V Trenčianskom kraji nezamestnanosť klesá

Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) už štvrtý mesiac kontinuálne klesá.

V novembri sa jej hodnota znížila medzimesačne o 0,1 percenta na úroveň 3,59 percenta. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

V Trenčianskom kraji nezamestnanosť klesá
Aktuálna miera nezamestnanosti v Trenčianskom kraji je tretia najnižšia na Slovensku (foto ilustračné)

Aktuálna miera nezamestnanosti v Trenčianskom kraji je tretia najnižšia na Slovensku, nižšie hodnoty vykazuje len Bratislavský a Trnavský kraj. Miera nezamestnanosti poklesla v novembri v šiestich z deviatich okresoch TSK, najvýraznejšie v okrese Púchov o 0,19 percenta.

Najnižšia miera nezamestnanosti v TSK bola v novembri v okrese Ilava, kde dosiahla úroveň 2,34 percenta, čo je zároveň najnižšia miera nezamestnanosti v rámci celého Slovenska. V Trenčianskom kraji ďalej nasledujú okresy Trenčín (2,41 percenta), Púchov (3,22 percenta), Myjava (3,32 percenta), Nové Mesto nad Váhom (3,45 percenta), Bánovce nad Bebravou (3,49 percenta), Partizánske (3,80 percenta), Považská Bystrica (3,91 percenta) a Prievidza (5,25 percenta).

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články