2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

V Šali našlo dočasné útočisko okolo tristo ľudí z Ukrajiny

V Šali našlo doteraz dočasné útočisko okolo tristo ľudí z Ukrajiny. Súkromné osoby poskytli ubytovanie približne deväťdesiatim ľudom, vyplýva to z evidencie Mestského úradu.

Informáciu priniesol portál slovosalanov.sk.

Utečenci z Ukrajiny sú v tomto meste ubytovaní na dvoch ubytovniach. Dočasné bývanie však poskytujú ľuďom utekajúcim pred vojnou aj súkromné osoby v Šali. Tie mohli do 7. apríla požiadať aj o štátom poskytovaný príspevok.

V Šali našlo dočasné útočisko okolo tristo ľudí z Ukrajiny

„O poskytovaný príspevok požiadalo dokopy 22 žiadateľov, z toho 14 z nich s trvalým pobytom v Šali a 8 mimo nášho mesta, títo žiadatelia tu iba vlastnia nehnuteľnosť, ktorú poskytli Ukrajincom,“ uviedla Elena Hlavatá z evidencie obyvateľstva.

Do termínu sa prihlásilo 87 ľudí z Ukrajiny, z toho 38 detí do 15 rokov. Podľa hovorkyne Šale sa už na území mesta nachádza približne 400 ľudí pochádzajúcich z Ukrajiny.

V Šali tiež vznikla skupina dobrovoľníkov s názvom Šaľa pre Ukrajinu. Jej cieľom je pomôcť ľudom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine, ktorí tu žijú a bývajú. Do tejto skupiny sa môžete pridať aj vy, ak chcete pomôcť ľuďom v núdzi.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články