-1 C
Nitra
streda, 19 januára, 2022

V. Remišová volá po potrestaní vinníkov únosu prezidentovho syna

Vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová volá po potrestaní vinníkov únosu prezidentovho syna a vraždy Róberta Remiáša. Uviedla to v reakcii na štvrtkové rozhodnutie Súdneho dvora EÚ v prípade kauzy únosu Michala Kováča mladšieho.
      „Súdny dvor EÚ rozhodol, že v prípade škvrny našej demokracie, Mečiarových amnestií, sa môže pokračovať v trestnom konaní. Trauma spojená s prípadom únosu prezidentovho syna, vraždou Róberta Remiáša a neschopnosťou justície a prokuratúry potrestať vinníkov sa musí spravodlivo uzavrieť,“ vyhlásila Remišová. Rozhodnutie podľa jej slov otvára dvere stíhaniu bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivana L. a ďalších.


      „Obštrukcia, ktorú skúsili advokáti s Luxemburgom, im nevyšla. Bývalý riaditeľ SIS Ivan L. a ďalší obvinení budú stáť pred súdom. Verím, že sa prípad pohne a konečne po rokoch sa dozvieme pravdu,“ poznamenal poslanec parlamentu a podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga.
      Súdny dvor EÚ vo štvrtok rozhodol, že zásada „ne bis in idem“ (nikoho nemožno potrestať za ten istý skutok dvakrát) nebráni vydaniu európskeho zatykača voči osobám obžalovaným z únosu syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováča. Na Súdny dvor EÚ sa v tejto súvislosti obrátil Okresný súd Bratislava III.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články