17 C
Nitra
piatok, 12 augusta, 2022

V.Remišová: Ide tvrdo po skupinke okolo Márie Kolíkovej, chce im pozastaviť výkon práv v strane

Predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv členov skupinke funkcionárov strany okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí). Remišová tvrdí, že členovia frakcie koordinujú s konkurenčnými politickými stranami postup proti vlastnej strane.                                                                                    
      „Skupinka okolo Kolíkovej svojimi vyjadreniami už niekoľko mesiacov ukazuje, že nemá záujem o rozvoj strany Za ľudí a o spoločné presadzovanie jej hodnôt a programu,“ vyhlásila v stanovisku Remišová. Skupina podľa nej „poza chrbát“ predsedníctva rokuje s konkurenčnými politickými stranami o postupe, ako zo strany odísť a zároveň si udržať svoje funkcie, ktoré získala vďaka strane. Podľa Remišovej je to v rozpore so stanovami strany a poškodzuje ju to. Hovorí o zrádzaní hodnôt a členov strany Za ľudí.
      Remišová pre TASR ozrejmila, že stanovy obmedzujú práva ako celok. „Čiže pôsobiť v orgánoch strany a zúčastňovať sa na činnosti strany, cieľom je aj zabrániť tomu, aby sa interné informácie strany odovzdávali konkurenčným politickým subjektom. V histórii politiky na Slovensku sa nestalo, aby v takejto situácii strana a špeciálne jej predseda nezasiahol, keďže je jeho povinnosťou v záujme fungovania strany a jej členov takúto situáciu riešiť,“ skonštatovala. Jej návrh sa týka siedmich funkcionárov.
      Predsedníctvo bude podľa Remišovej v najbližšom čase. „Máme veľa členov predsedníctva z regiónov, musíme zladiť ich pracovné povinnosti, aby sa ich pri takomto dôležitom rozhodnutí mohlo zúčastniť čo najviac,“ uviedla.
      Šéfka Za ľudí tvrdí, že Kolíková verejne hovorí o sebe ako o piatom koaličnom partnerovi a o rokovaní s niektorými stranami koalície. „Pokiaľ viem, zatiaľ sa skupinka stále nevie rozhodnúť, váhajú a zvažujú viac možností,“ dodala s tým, že predlžovanie tohto stavu nemá žiadny zmysel a stranu iba poškodzuje.
      „Veľká väčšina z predsedníctva, ale aj veľká väčšina z viac ako 700 členov strany je jednotná a chce pokračovať v napĺňaní programu strany a sľubov, ktoré sme dali ľuďom pred voľbami. Nie neustále riešiť útoky a nenaplnené ambície skupinky, ktorá vyvolala konflikt v strane z nepochopiteľných dôvodov, ktorým nerozumejú ani členovia strany, ani verejnosť,“ uzavrela Remišová.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články