13.1 C
Nitra
sobota, 12 augusta, 2023

V Palúdzke postavili hmyzí hotel

 Liptovský Mikuláš (TASR) – Deti z Materskej školy Palúčanská v Liptovskom Mikuláši budú pozorovať prírodu priamo v školskej záhrade. V júni tam postavili v spolupráci s rodičmi, deťmi a Slovenskou agentúrou životného prostredia hmyzí hotel. Získali ho ako hlavnú cenu z projektu Zelená oáza – skrášli si svoje okolie. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
      „Veríme, že chrobáčiky rôznych druhov tu s radosťou nájdu svoj nový domov. Hotel poslúži nielen im, ale aj deťom na edukatívne účely,“ uviedla riaditeľka školy Miroslava Jurčová.
      Do projektu sa súťažne zapojili školy a jednotlivci z celého Slovenska. Hodnotitelia posudzovali stvárnenie zelených oáz, nápaditosť, prvky envirovýchovy či využitie recyklovaného materiálu. Zelená oáza mala tiež podporiť miestnu biodiverzitu a pomôcť v boji proti zmene klímy. Liptovskomikulášska materská škola zaujala porotu paletovou záhradkou, použitím recyklovaných prvkov a celkovým stvárnením oázy, dodala hovorkyňa mesta.

Foto: Facebook.com

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články