0.7 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

V nitrianskom regióne začala pracovať krajská organizácia cestovného ruchu

V Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) začala v pondelok pracovať krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR). Na pôde Župného domu v Nitre podpísali zakladateľskú zmluvu okrem zástupcov NSK aj predstavitelia Nitrianskej organizácie cestovného ruchu, Podunajska a oblastných organizácií cestovného ruchu Tekov a Štúrovo-Parkan.
      Súčasťou zasadnutia bola aj voľba orgánov, schválenie stanov a členských príspevkov. „Ustanovujúce valné zhromaždenie zvolilo do funkcie predsedníčky KOCR Nitriansky kraj podpredsedníčku NSK Evu Antošovú. Výkonným riaditeľom sa stal Vladimír Vnuk,“ uviedla hovorkyňa predsedu NSK Milana Belicu Oľga Prekopová.
      Antošová považuje ustanovujúce valné zhromaždenie za významný míľnik v oblasti rozvoja cestovného ruchu v Nitrianskom kraji. „Úlohou KOCR bude spolupráca jednotlivých oblastných organizácií, podpora regionálnych remeselníkov, pestovateľov, vinárov, ochrana a zveľaďovanie pamiatok a zviditeľňovanie kraja tak, aby sme prilákali čo najviac domácich a zahraničných turistov do nášho regiónu, a tým rozvíjali kultúrny turizmus,“ uviedla Antošová.

Zdroj: TASR

Foto: NN
      

Prečítajte si tiež

Najnovšie články