-7.9 C
Nitra
streda, 8 februára, 2023

V Nitre vznikol detský klub pre deti ukrajinských utečencov. Pomohla aj táto známa automobilka

Jaguar Land Rover inicioval vznik detského klubu pre deti ukrajinských utečencov, na vytvorenie ktorého venoval 17 500 eur z humanitárnej zbierky, do ktorej sa zapojili desiatky zamestnancov Jaguar Land Rover z Nitry aj zo Spojeného kráľovstva.

Kapacita existujúceho materského centra Klokanček sa tak zvýši o dvadsať miest a zariadenie získa aj nový nábytok a technické vybavenie, ktoré bude slúžiť všetkým deťom.

Pripravte sa na GARÁŽOVÝ VÝPREDAJ: Zbavte sa nepotrebných vecí, nakúpte výhodne!

Motívom bola snaha pomôcť deťom začleniť sa do miestneho prostredia, podporiť matky pri získaní času nájsť si stále zamestnanie a začať nový život.

V Nitre vznikol detský klub pre deti ukrajinských utečencov. Pomohla aj táto známa automobilka

V Nitre, 20. júla 2022 – Jaguar Land Rover Slovakia, Materské centrum Klokanček a Nitrianske centrum dobrovoľníctva v stredu, 20. júla 2022 o 9:00 hod. oficiálne otvorili spoločný pilotný projekt Detského klubu pre ukrajinské deti. Projekt vznikol na podporu ukrajinských rodičov, ktorí našli v Nitre útočisko. Je určený pre deti vo veku od 2,5 do 6 rokov. Programová štruktúra klubu bude založená na kreatívnych a vzdelávacích workshopoch a kurzoch pre deti, pohybových aktivitách a relaxačnej časti. Pilotnú prevádzku klubu po dobu troch mesiacov bude personálne zabezpečovať 5 osôb, z toho 3 osoby z Ukrajiny a dobrovoľníci z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

V snahe naštartovať čo najplnohodnotnejšie svoje životy po odchode z Ukrajiny na Slovensko sa mnohí odídenci zamestnali alebo sa snažia zamestnať a postaviť sa tak na vlastné nohy v meste, v ktorom našli náhradný a možno aj nový domov. Musia však  riešiť otázku umiestnenia svojich detí v čase, keď  pracujú, alebo si hľadajú zamestnanie. „Kapacity detských zariadení v Nitre sú aktuálne  naplnené na niekoľko rokov dopredu, a nie sú postačujúce ani pre domáce obyvateľstvo. Keď nás oslovil Jaguar Land Rover, ktorý pomohol stovkám ukrajinských rodinných príslušníkov, hľadali sme spoločne spôsob, ako pomôcť matkám s umiestnením ich detí do voľnočasového zariadenia. Detský klub Klokanček mal výborné predpoklady, avšak bolo potrebné zmodernizovať priestory, doplniť zariadenie a vybavenie a samozrejme, zvýšiť počet zamestnancov a zaškoliť ich,“ vysvetľuje Jana Andreasová.  

>>>čítajte ďalej

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články