-2.9 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

V Martine strana Skúsme to inak podporí na post primátora kandidáta SaS

Strana Skúsme to inak ohlásila 25. mája spoluprácu s kandidátom na primátora mesta Martin Michalom Uherčíkom (SaS).

Strana Skúsme to inak predstaví do volieb 31 kandidátov-odborníkov pre každý jeden poslanecký post. Vďaka tejto spolupráci môže tandem Uherčík – Skúsme to inak po úspešných voľbách zlepšiť život Martinčaniek a Martinčanov, čo sa doterajším poslancom a primátorom nikdy nepodarilo.

Univerzitná nemocnica Martin patrí k lídrom v digitálnej patológii a modernej rádiológii

Podpredseda strany Skúsme to inak, Róbert Gajdoš (kandidát za Záturčie) zdôvodnil, prečo si pre spoluprácu vybral zrovna Michala Uherčíka: „Dnes mesto Martin žne výsledky jeho práce v podobe získaných dotácií na výstavbu športovej infraštruktúry v Martine.“

V Martine strana Skúsme to inak podporí na post primátora kandidáta SaS
Róbert Gajdoš

Róbert Gajdoš ďalej uvádza, prečo sa strana Skúsme to inak nerozhodla pre spoluprácu s ostatnými ohlásenými kandidátmi na primátora mesta Martin: „Všetci ostatní, ktorí zatiaľ predstavili svoju kandidatúru, sú dlhoroční poslanci, ktorí sú v mestskom zastupiteľstve 12 rokov, a ktorým sa veľmi dobre darilo práve za pôsobenia primátora Hrnčiara.“

V Martine to chcú skúsiť inak! Komunálne voľby sa blížia, pozrite si, ako to vymysleli

Okrem ohlásenia spolupráce sa strana rozhodla predstaviť aj ďalších kandidátov za poslancov. Prvou predstavenou kandidátkou bola súčasná poslankyňa mestského zastupiteľstva Marína Gallová (Ľadoveň – Jahodníky – Tomčany), ktorá sa ako jedna z mála poslancov rozhoduje v prospech Martinčanov, a nie v prospech svojich osobných záujmov.

V Martine strana Skúsme to inak podporí na post primátora kandidáta SaS
Michal Uherčík

Druhým predstaveným kandidátom bol strojár a manažér Andrej Rodák (Ľadoveň – Jahodníky – Tomčany). Ďalšou predstavenou kandidátkou bola Marcela Amchová (Ľadoveň – Jahodníky – Tomčany), ktorá pracuje v manažmente medzinárodných spoločností v oblasti zdravotníctva.

V Martine strana Skúsme to inak podporí na post primátora kandidáta SaS
Juraj Stahl

Posledným predstaveným kandidátom bol aktivista Juraj Stahl (Stred), ktorý je zároveň viceprezidentom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr. Ďalší kvalitní kandidáti budú predstavení v dohľadnej dobe.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články