-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

V Lužiankach neďaleko Nitry vyrastie obchodno–výrobno-skladová zóna N-Park Nitra

Spoločnosť Novosedlík Real. s.r.o. plánuje v Lužiankach pri Nitre vybudovať obchodno-výrobno-skladové priestory pod názvom N-Park Nitra.

Becík: Čo najskoršie PREDČASNÉ VOĽBY a neodkladné riešenie štátneho rozpočtu (VIDEO)

Účelom navrhovanej činnosti je poskytnúť tak priestory na ľahkú výrobu, montáž a skladovanie. Ako vyplýva zo zámeru predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), súčasťou navrhovanej činnosti je tiež samoobslužná umyváreň, objekty predaja a služieb, ale i objekty skladov a výroby. Okrem výstavby objektov sa uvažuje aj s vybudovaním parkovacích plôch a súvisiacej infraštruktúry, alebo úpravy existujúcej infraštruktúry.

Pri Nitre vyrastie nová prevádzka, kde nájde prácu takmer 140 ľudí

V Lužiankach neďaleko Nitry vyrastie obchodno–výrobno-skladová zóna N-Park Nitra

Starostka Mária Korčoková: Na dedine vás každý pozná a rovno povie, čo si o vás myslí. Niekedy pochváli, inokedy vynadá

Termín začatia výstavby je prvý štvrťrok budúceho roku a termín odštartovania prevádzky je vo štvrtom štvrťroku 2023. Predpokladané celkové náklady pre navrhovanú činnosť predstavujú 10 miliónov eur. Navrhovaná činnosť N-Park Nitra uvažuje aj s priestormi určenými na montáž a ľahkú výrobu o rozlohe cca 3 500 m2. Môže ísť o funkciu ľahkej montáže a výroby v automobilovom, elektrotechnickom či strojárskom priemysle. Samoobslužná umyváreň áut bude mať 5 boxov a bude zložená z dvoch častí – samotná umyváreň a prevádzková časť, v ktorej bude osadená technológia umyvárne, sklad chemikálií a priestor prevádzky parku (kancelária).

foto: ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články