7.6 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

V kauze poľovníckej chaty obvinili ďalšiu osobu

V kauze poľovníckej chaty vyšetrovateľ obvinil ďalšiu osobu. Obvinenie sa týka zločinu krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy. TASR o tom informovala Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.
      

„V súvislosti s medializovanou chatou vyšetrovateľ NAKA 9. februára začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie voči osobe Pavla G. zo zločinu krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu príprav,“ uviedla Dobiášová s tým, že vzhľadom na prebiehajúce trestné konanie nie je možné poskytnúť bližšie informácie.
      V súvislosti s poľovníckou chatou v stredu vyšetrovateľ obvinil tri osoby z prečinu pytliactva a zločinu legalizácie výnosu z trestnej činnosti. Obvinenia sa týkajú osôb M. M., Ing. A. J. a Ing. T. S.

V kauze poľovníckej chaty obvinili troch ľudí, Nitranov
      

Kauza poľovníckej chaty je známa z videí, ktoré boli medializované vlani v októbri. Zobrazujú, ako sa stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora G. Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora G. Nitrianska krajská prokuratúra na jeseň trestné stíhanie pre pytliactvo zrušila. Vznik odposluchov mala podľa prokuratúry umožniť nesprávna právna kvalifikácia.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články