3 C
Nitra
pondelok, 29 novembra, 2021

Užite si víkend a nedajte sa znechutiť politikmi

Blíži sa koniec októbra a vonku je už citeľne chladnejšie, jeseň je tu.

A za nami ďalší týždeň správ o pandémii, o ktorej čítame všade čoraz častejšie a naliehavejšie. Vonku je však krásne počasie, občas vykukne slniečko a tak je čas užiť si pekný víkend.

Priznám sa, osobne mám toho od pondelka dosť. Politici bojujú, pracujú, točia videá a podávajú trestné oznámenia, až mám z toho niekedy pocit, že pre mňa, voliča, nerobia vôbec nič.

Obzvlášť si to všímam, keď sa snažím politikom položiť nejakú otázku. A presne vtedy zistím, s kým mám dočinenia. Niektorí sú ignoranti, iní majú plné pracovné schránky, niekto si povie, že bude mlčať. Ale takto to nefunguje!

Ja som v prvom rade občan, potom volič a neskôr to ostatné, napríklad novinár. Nežijeme v kráľovstve, aby si politik jednoducho povedal, že odpovedať na otázku nebude a basta, že sa mu nič nestane. My sme si politikov zvolili preto, aby nás v parlamente zastupovali a všetci máme právo poznať nielen ich názory, ale počuť aj odpovede na naše otázky.

A nemyslite si, že sú všetci rovnakí, poznám veľmi ústretových politikov zo súčasnej koalície ako aj z opozície. Takých, ktorí sa neboja odpoveď aj na nepríjemnú otázku, pretože zrejme vedia, že je to ich povinnosťou. Minimálne morálnou. Takých si vážim, hoci nemusím súhlasiť s tým, ako odpovedajú.

Začína víkend a preto si ho užite, aj bez politikov. Stačí sa odtrhnúť od sociálnych sietí a možno na pár hodín prestať sledovať, v niektorých prípadoch, doslova maniacky exhibicionizmus, ktorí tam naozaj niektorí predvádzajú. Možno by zasa mala padnúť sieť 🙂

Zoberte sa do prírody, siahnite po knihe, alebo si vypočujte obľúbenú hudbu.

Prečistíte hlavu aj dušu.

A choďte von, príroda lieči.

Henrieta Ďurovová

Prečítajte si tiež

Najnovšie články