19.2 C
Nitra
utorok, 9 augusta, 2022

Už sa vám nechce protestovať na ulici? Uhrík vymyslel zaujímavú novinku – štrajkujúca PN-ka!

Na protesty zvolávané na 17. novembra prišlo opäť oveľa menej nespokojných ľudí ako očakávali ich organizátori. Kto si myslí, že takto príde zmena, ten sa veľmi mýli. Aj pre malú účasť sa koalícia svojho zvrhnutia obávať nemusí.

Už sa vám nechce protestovať na ulici? Uhrík vymyslel zaujímavú novinku – štrajkujúca PN-ka!

Práve malý počet protestujúcich Slovákov je dôvodom prečo sa v naša vláda nielenže neobáva hnevu ľudí, ale svoj nátlak ešte zvyšuje. A najhoršie je, že sa zvyšuje aj chudoba v rodinách, pretože mnoho podnikateľov v gastro sektore je už na kolenách a neustále zvyšovanie cien dostáva do zúfalej situácie stále viac rodín. Zmeniť by to chcel šéf hnutia Republika a europoslanec Milan Uhrík, ktorý si vymyslel celkom netradičnú formu štrajku – PN-kový.

Jedine generálny štrajk môže zachrániť Slovensko od tejto neschopnej vlády

Uhrík v statuse najskôr poďakoval všetkým účastníkom ich protestu, ktorých na Šafárikovom námestí vraj bolo okolo 15-tisíc, lebo to podľa neho boli „odvážni muži a ženy, čo sa vzopreli totalite,“ aby vzápätí napísal: „Bojujeme ďalej! Išli by ste do protivládneho štrajku?“ Podľa europoslanca by malo ísť o štrajk proti vláde formou jednodňovej PN-ky čo najväčšieho množstva ľudí. Toto by, podľa neho poriadne otriaslo našou ekonomikou. V diskusii pod statusom s touto jeho myšlienkou ľudia v podstate súhlasili, zhodovali však v jednom – jeden deň je málo a malo by ich byť viac. Boli však i takí, ktorí v tom videli menšie úskalia.

„Jedine generálny štrajk môže zachrániť Slovensko od tejto neschopnej vlády. Tu nič iné nepomôže, lebo sa nám budú smiať ešte dva roky a zničia našu krajinu úplne,“ myslí si Emília Bittó. „Jedine viacdňový generálny štrajk, jeden deň je málo. Treba spojiť opozíciu a zobudiť odbory,“ súhlasí s ňou Janka Lengvarská. „Jediné riešenie je, áno natvrdo, generálny štrajk,“ pridáva sa s rovnakou myšlienkou aj Katarína Laščiaková.

https://www.nitranoviny.sk/nespokojni-slovaci-dnes-volali-hanbaa-aj-fuuj-smerovali-to-na-celu-koaliciu/

„Štrajk až dovtedy, kým neodstúpi vláda, ale aj jej ochrankyňa Čaputová. Pri štrajku odborárov, odborári chcú, aby sa k nim ľudia pripojili, ale pri štrajku ľudí, odborári zatiaľ čušali,“ konštatuje Alena Zenovitzová. „Včera sa nemalo odísť spred parlamentu!! Načo ste hnali ľudí do ulíc? Aby počuli vaše plamenné prejavy??? Ľudia boli nabudení, dnes mohla blokáda pokračovať, boli tam masy ľudí, toto bola premárnená šanca, škoda,“ dodáva diskutujúci Ja Jan Slovan.

„Musí sa ale pripojiť aj Smer a najlepšie aj spiace odbory, lebo inak nás bude málo a efekt to nebude mať žiadny. Ak nepríde do roboty milión ľudí, vláda to pocíti. Ale ak nepríde len pár tisíc, nič sa nestane a nakoniec budú poškodení len samotní ľudia. A nemal by to byť jeden deň, ale štrajk až do odvolania, až do splnenia nejakých vopred stanovených podmienok,“ doplnil svojho straníckeho šéfa republikán Marek Kurta. A čo vy? Aký názor na to máte? Zúčastnili by ste sa?

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články