-1 C
Nitra
streda, 19 januára, 2022

ÚVZ: Povolil tréningy registrovaných športových klubov i florbalovú extraligu

Výnimku zo zákazu hromadných podujatí budú mať od 17. decembra tréningy športových klubov registrovaných pod športovými zväzmi, pričom všetci účastníci budú v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19). Vyplýva to z novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, zverejnenej vo vestníku vlády SR.
      

V rámci rozšírenia povolení pre prevádzky sa v režime OP môžu otvoriť vonkajšie športoviská. Platí pre ne kapacitné obmedzenie jedna osoba na 25 štvorcových metrov alebo najviac 30 osôb. K povoleným podujatiam profesionálnych športových súťaží pribudne od 17. decembra aj florbal a extraligové súťaže mužov i žien. „Povoľujú sa hromadné podujatia nevyhnutné na výkon činnosti športových reprezentácií SR so súhlasom ministerstva školstva vydanom po 17. decembri 2021,“ dodal ÚVZ.
      Povolené profesionálne súťaže vrátane medzinárodných  (futbal, hokej, basketbal, volejbal, hádzaná a po novom florbal), sa môžu hrať len bez divákov, platí povinné testovanie hráčov a členov organizačného tímu, ktorí nie sú očkovaní alebo neprekonali COVID-19.
      Výnimku zo zákazu majú i hromadné podujatia nevyhnutné na činnosť karanténnych tréningových centier pre vrcholový šport schválených Ministerstvom zdravotníctva SR a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články