18.7 C
Nitra
štvrtok, 6 októbra, 2022

USA: Po psovi Commanderovi do Bieleho domu pribudla mačka Willow

Prezident USA Joe Biden a jeho manželka Jill konečne verejnosti predstavili mačku, ktorá im bude robiť spoločnosť v Bielom dome. Ide o šedo-bielu krátkosrstú mačku, ktorú Jill Bidenová pomenovala podľa svojho rodiska – mesta Willow Grove v štáte Pensylvánia.

Agentúra AP pripomenula, že Willow bude po dlhšom čase prvou mačkou, ktorá bude žiť v Bielom dome od čias prezidenta Georgea W. Busha a prvej dámy Laury Bushovej – tí vlastnili čiernu krátkosrstú mačku menom India.
      Ako uviedol Bidenovej hovorca Michael LaRosa, prvú dámu upútala nová mačka ešte v roku 2020 na jednom zo stretnutí v rámci predvolebnej kampane, ktoré sa konalo v Pensylvánii. Mačka vtedy vyskočila na pódium a prerušila Bidenovej prejav. LaRosa dodal, že v tom okamihu „majiteľ farmy videl ich bezprostredné puto a vedel, že Willow patrí k dr. Bidenovej“.

USA: Po psovi Commanderovi do Bieleho domu pribudla mačka Willow
Foto: info.sk NN

Willow sa v Bielom dome pripojí k šteňaťu nemeckého ovčiaka menom Commander, ktoré Bidenovi vlani v decembri daroval brat James s manželkou Sarou ako darček k narodeninám.
      Bidenovci mali pred tým v Bielom dome dvoch ďalších nemeckých ovčiakov, Champa a Majora.
      Trojročný záchranársky pes Major však za necelý rok v Bielom dome pohrýzol dvoch ľudí a jeho agresívne správanie sa nezlepšilo napriek výcviku, na ktorý ho poslali do domovského štátu Delaware. Predstavitelia Bieleho domu vysvetlili Majorovu agresivitu tým, že si stále zvyká na nové prostredie.

Po konzultácii s trénermi psov, odborníkmi na správanie zvierat a veterinármi sa Bidenovci napokon rozhodli, že pre Majora bude najbezpečnejšie žiť v tichšom prostredí s rodinnými priateľmi, nie v rušnom Bielom dome.
      Champ zomrel vlani v júni vo veku 13 rokov.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články