22.6 C
Nitra
piatok, 18 augusta, 2023

Úradnícky čin roka: Svojho úradníka môžete na cenu nominovať aj vy

Ocenenie Úradnícky čin roka vstupuje do tretieho ročníka. Inovatívne projekty a iniciatívy úradníkov a úradníckych tímov možno nominovať do 15. decembra. TASR o tom informovala Veronika Hincová Frankovská z Inštitútu SGI.
      „Naším zámerom je zviditeľniť inšpiratívne úradnícke projekty a tímy, ktoré by mohli byť vzorom pre ostatných. V čoraz zložitejšom svete rastie význam verejných inštitúcií. Pre kvalitu služieb aj dôveru verejnosti je preto dôležité, aby v nich pracovali kvalitní ľudia,“ uviedla zakladateľka Klubu úradníkov dobrej vôle Zuzana Vargová.
      Nominovať je možné projekt alebo aktivitu, ktoré sa konali a boli ukončené v období od septembra 2020 do októbra 2021. Oceneným môže byť celý úrad, jeho časť, ktorá je organizovaná a má vlastné vedenie, alebo skupina úradníkov, ktorí sa na čine podieľali v oficiálnej kapacite vrátane medziodborovej alebo medzirezortnej skupiny. Najlepšie úradnícke činy roka 2021 musia myslieť na používateľov verejných služieb, dosahovať výsledky, byť otvorené a transparentné a zároveň inovatívne. Mená ocenených projektov oznámia počas verejného odovzdávania ocenenia na jar 2022.
      Podujatie organizuje Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť v spolupráci s Klubom úradníkov dobrej vôle. Záštitu nad ním prevzala Kancelária prezidentky SR, Úrad vlády SR a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články