7.6 C
Nitra
štvrtok, 30 marca, 2023

Úrad inšpekčnej služby je znepokojený tvrdeniami Fica a Gašpara

Vedenie Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) vyjadrilo veľké znepokojenie nad ničím nepodloženými tvrdeniami, ktoré boli prezentované vo vzťahu k osobám zaradeným na ÚIS.

V reakcii na tlačovú konferenciu Róberta Fica (Smer-SD) ÚIS vyhlásilo, že tvrdenia, ktoré boli na konferencii odprezentované, prekračujú hranice slušnosti a pravdepodobne hrubým spôsobom zasahujú bez akéhokoľvek právneho titulu do osobnej sféry chránenej Ústavou SR.

Matovič už pred voľbami v roku 2020 založil organizovanú zločineckú skupinu

Na tlačovej konferencii šéf Smeru-SD prezentoval sms komunikáciu, v ktorej kajúcnik Peter Petrov alias Tiger píše „blázon je v pohode, mám na USB, aké som mu robil veci za roky 2014 a 2015. Jeho žene za 11,3.“ Podľa Fica „bláznom“ myslel Matoviča a Matovičovej manželke robil optimalizáciu dane za 11,3 milióna eur. Zároveň pustil nahrávky z auta, ktoré monitorovala Slovenská informačná služba, na ktorých podľa Fica Petrov priznáva, že manipuloval svedecké výpovede.

„Ja som zabezpečil zosúladenie výpovede Csabu Demetera a Zemáka, pokiaľ išlo o prípad Dušana Kováčika,“ citoval Fico z nahrávky. Policajný prezident z čias vlády Fica Tibor Gašpar dodal, že na nahrávke z auta, v ktorom hovoril Petrov, sedel aj policajt ÚIS Ladislav Kotek. Najbližšie chce informovať aj o ďalších menách ľudí z inšpekcie, ktorí podľa neho pomáhajú kryť trestnú činnosť. „Títo ľudia už mali byť dávno stíhaní a možno niektorí už aj zavretí, avšak oni dostávajú funkcie na ÚIS,“ povedal Gašpar.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články