-0.9 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Ulice sa napĺňajú len preto, lebo ľudia sú v beznádeji a neveria, že sa niečo na Slovensku zlepší

SMER – sociálna demokracia víta, že vládna koalícia a médiá sa tak intenzívne zaoberajú protestným zhromaždením, ktoré na 1. mája zorganizoval v Nitre. Zvýrazňuje sa tak masová účasť na proteste, ktorá dosiahla niekoľko tisíc ľudí.

SMER – sociálna demokracia musí vládnej koalícii a prezidentke pripomenúť, že ulice sa napĺňajú len preto, lebo ľudia sú v beznádeji a neveria, že sa niečo na Slovensku zlepší. Bola to prezidentka, ktorá zmarila vôľu viac ako 600 tisíc ľudí zorganizovať referendum o predčasných voľbách, je to útok na slobodu médií, ktorý vyvoláva potrebu ľudí vyjadriť sa verejne, je to obrovské zdražovanie a jeho ignorovanie vládou, ktoré tlačí ľudí do protestov.

SMER – sociálna demokracia nenariekal a ani sa ho nikto nezastal, keď jeho predstaviteľom tzv. slušné Slovensko stavalo šibenice. Máme ale povinnosť zdôrazniť, že sloboda slova a najmä sloboda slova u politika zahŕňa aj právo tohto politika používať nadnesené, prehnané, šokujúce a nepekné vyjadrenia, ak je potrebné zvýrazniť vážnosť situácie.

Ľudsky nás mrzí, že niektorí ľudia sa na proteste neudržali a povedali, čo si myslia o pani prezidentke a mohlo sa jej to dotknúť. Ešte viac nás však mrzí, ako sa vládna koalícia správa k ľuďom a občanom SR.

Slovensko nebolo nikdy v takom sociálnom, právnom a demokratickom marazme. SMER – sociálna demokracia bude pokračovať v organizovaní verejných protestov, pretože patria do legitímnej výbavy opozičnej politickej strany.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články