2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Ukrajinskí lekári z Komárna prosia o pomoc pre Charkov

„Pomáhali sme na svet vašim deťom, dávali sme dokopy vaše polámané kosti, vašim príbuzným na covid oddelení sme odovzdávali vaše láskyplné odkazy, pred operáciou vás uspávali a po nej zobúdzali. Teraz prosíme o pomoc my. Pre našu zranenú domovinu.“ Takýto odkaz dávajú ukrajinskí lekári z nemocnice obyvateľom Komárna. A tak môžeme pomôcť my všetci.

Ako teda môžeme pomôcť?

Zbierame na ul. Hradnej 3 v areali Jokey. Komárno (GPS navigácia: 47.754678,18.141452); kontaktná osoba: Mudryk Ihor 0918 940 949. Potraviny, ktoré prinesiete dňoch 8.-11. apríla budú poslané do Charkova ľuďom, ktorí nemajú šancu zabezpečiť si potraviny. 

Čo teda priniesť?

– ryža, muka, pšeno, ovsené vločky, pohanka,

– cestoviny,

– instantné polievky,

– čaj, káva, kakao,

– olej,

– soľ, cukor,

– voda, malinovky,

– paštéty, konzervy (fazuľa, ryba, mäso, kozervovaná zelenina),

– sladkosti, vhodné na trvalý transport (čokoláda, keksíky, sušienky),

– detská výživa, detské suché mlieko, kapsičky, džúsy.

Nebudeme prijímať domáce zaváraniny, ďakujeme za pochopenie. Prosíme vás, nenoste potraviny v sklenenej nádobe.

Prečo nie domáce zaváraniny?

Samozrejme, aj ľudia na Ukrajine si vždy robili zásoby z domácich zaváranín, ako je tomu aj u nás. Ale je asi logické, že počas prepravy sa nedá zabezpečiť ich ideálne skladovanie a aj pri najlepšej vôli by sa mohli znehodnotiť. Z dôvodu poškodenia obalu preto nebudú prijímať ani sklenené nádoby.

Kto čo dá mne?

Často sa na sociálnych sieťach stretávam s otázkou „A čo kto dá mne?“ Nuž – my sme už dostali. Možnosť žiť v mieri. No a mne osobne dali mnohí z týchto lekárov napríklad to, že keď som v komárňanskej nemocnici potrebovala transfúzie krvi, nehľadali otázku, prečo mi ju nepodať.

Eka Balašková

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články