17.6 C
Nitra
štvrtok, 19 septembra, 2024

UKF Nitra: Rezort vnútra spolu so nitrianskymi študentmi odštartoval komunikačnú kampaň na sociálnej sieti

Poukázať na integráciu ukrajinských utečencov aj ich prínos pre Slovensko je cieľom komunikačnej kampane, ktorú odštartovalo Ministerstvo vnútra SR spolu so študentmi Univerzity Konštatntína Filozofa (UKF) v Nitre na sociálnej sieti.

UKF Nitra: Rezort vnútra spolu so nitrianskymi študentmi odštartoval komunikačnú kampaň na sociálnej sieti
UKF v Nitre

Šéf rezortu Roman Mikulec doplnil, že chcú priblížiť ukrajinské zvyky a kultúru, ale aj spoločenský a ekonomický prínos odídencov pre slovenskú spoločnosť. Kampaň na sociálnych sieťach ministerstva vnútra vznikla v spolupráci s nitrianskou Katedrou masmediálnej komunikácie a reklamy. Autormi mediálnych výstupov sú študenti magisterského stupňa. Vytvárané boli pod záštitou Inkubátora multimediálnej digitálnej produkcie zriadeného na filozofickej fakulte UKF v Nitre. Rezort vnútra o tom informoval v tlačovej správe.

Vzlietne FC Nitra pod vedením Milana Lenčéša ako bájny Fénix, alebo skončí rovnako ako doteraz?

Téma vojnového konfliktu na Ukrajine je často zneužitá za účelom šírenia propagandy a nenávisti. V spolupráci s akademickým sektorom chcú preto bojovať proti hoaxom a dezinformáciám o ruskej agresii na Ukrajine aj tým, že poukážu na prínosy Ukrajincov a ukrajinskej kultúry pre Slovensko. „Naši východní susedia sú na Slovensku už prirodzenou súčasťou, a preto sme sa rozhodli sprostredkovať verejnosti uhly pohľadov, ako sa im v našej krajine darí, pomôcť tiež spoznať ich zvyky či tradície,“ vysvetlila riaditeľka Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra Zuzana Eliášová.

NOVÉ ZÁMKY: Autorská výstava študentiek UKF v NITRE

Kampaň vznikala v rámci predmetu public relations. Supervízorkou bola docentka Lucia Spálová, externú supervíziu poskytli profesorka Amiee Shelton z Roger Williams University, čestná prezidentka Českej marketingovej spoločnosti docentka Jitka Vysekalová a novinár denníka N Vladimír Šnídl. Výstupy majú podobu krátkych videí, podcastov, ale aj infografík. Na sociálnych sieťach rezortu vnútra budú uverejňované počas januára a februára. „Tvoria zmes slovenských a ukrajinských respondentov, z ktorých každý reprezentuje nezastupiteľnú časť spoločnosti. Okrem uznávanej etnologičky v rámci rozhovorov svoje vstupy poskytla napríklad aj pracovníčka archívu v Prešove či učiteľka slovenčiny pre Ukrajincov,“ uviedla jedna z autoriek.

Z pohľadu ministerstva je spolupráca so študentmi podstatná nielen pre získavanie praktických skúseností, ale aj pre rozvoj občianskeho povedomia a hlásenia sa k hodnotám demokracie. „Filozofické fakulty vždy plnili úlohu strážcov demokracie a podporovali rozvoj kritického myslenia, výsledky spolupráce budú rezonovať aj v následnej mediálnej praxi študentov a pomáhajú scitlivovať verejný diskurz o aktuálnych témach,“ povedala docentka Spálová.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články