17 C
Nitra
nedeľa, 4 júna, 2023

UKF Nitra: Prof. Klaudia Jomová opäť medzi najcitovanejšími vedcami

Tohtoročný rebríček najcitovanejších výskumníčok a výskumníkov Highly Cited Reseachers™, pravidelne zostavovaný spoločnosťou Clarivate™, priniesol vďaka prof. RNDr. Klaudii Jomovej, PhD., pre Fakultu prírodných vied a informatiky, ako aj pre celú Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre, veľmi potešujúcu správu, informuje portál ukf.sk.

highly cited researcher 22

Profesorka Jomová úspešne nadviazala na svoju účasť v minuloročnom rebríčku najcitovanejších výskumníčok a výskumníkov a v najnovšom svetovom rebríčku sa ako jediná výskumníčka zo Slovenska opäť umiestnila medzi vedkyňami a vedcami, ktorí svojou prácou preukázali v predchádzajúcej dekáde signifikantný vplyv na niektorú z 21 výskumných oblastí, alebo mali ich práce výrazný multidisciplinárny dopad.

Publikácie profesorky Jomovej sa umiestnili v 1. percentile publikácií zoradených podľa počtu citácií v obzvlášť náročnej výskumnej oblasti farmakológie a toxikológie.

prof Jomova
Prof. Klaudia Jomová. zdroj: UKF

Publikačný úspech profesorky je dôkazom, že dlhodobá systematická výskumná práca môže mať významný prínos pre vedu v celosvetovom meradle aj napriek dlhodobým problémom vedy na Slovensku, čo môže motivovať ďalších výskumníkov, ako aj študentov pre kariéru výskumníka.

Ďakujeme pani profesorke za jej významný príspevok k zviditeľneniu vedy na FPaI UKF v Nitre a do ďalších rokov prajeme hlavne pevné zdravie, veľa tvorivých síl a úspechov v publikačnej, výskumnej a vzdelávacej činnosti.

Text: prof. RNDr. František Petrovič, PhD., dekan FPV UKF v Nitre

Zdroj: ukf.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články