13.1 C
Nitra
pondelok, 3 októbra, 2022

Uhrík ani po týždni nereagoval svoje rúškovo-respirátorské faux pas. Či za bruselský plat všetko?

Nie je všetko zlato čo sa blyští. Áno, toto sa zvykne hovoriť o niečom nepravom, alebo takom, čo sa tvári ako super, no pritom je to fejk či brak. A to sa dá povedať aj o mnohých našich politikoch, ktorí sa nie raz poriadne „vyfarbia“. Lebo však oni môžu…

Jedným z takých, ktorý nie je až taký zlatý, hoci sa blyští, je aj europoslanec a šéf hnutia Republika Milan Uhrík. Dnes je to presne týždeň, čo ho jeho kolegyňa v Bruseli Lucia Ďuriš Nicholsonová nachytala na letisku a aj v lietadle s rúškom a respirátorom na tvári, pričom on sa stavia do pozície jedného z ich najväčších odporcov. Takže, ako to teda vlastne je? Dodržiava opatrenia, ktoré doma označuje za nezmyselné?

Uhrík ani po týždni nereagoval svoje rúškovo-respirátorské faux pas. Či za bruselský plat všetko?
Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová „načapala“ svojho kolegu Milana Uhríka na letisku s rúškom na tvári. Zdroj: FB Lucia Ďuriš Nicholsonová

Zaujímavé pritom je, že sa za jeho „práva“ sa proti Nicholsonovej postavilo kopec ľudí prakticky z celého Slovenska, no on sa ani slovkom nepotreboval k celej záležitosti vyjadriť. Bojovník za práva Slovákov v europarlamente, aj jeho Republika aj v tom našom, nemá gule a ani odvahu na to, aby za celý týždeň vysvetlil ľuďom, prečo sa taký veľký odporca rúšok a respirátorov zjaví s rúškom či respirátorom na tvári. Asi najznámejší slovenský bezrúškovec Štefan Harabin by mu v tom mohol byť príkladom. Aj on si dal na tvár rúško, ale iba vtedy keď bol na kontrole v nemocnici s teplotou a podozrením na chrípku.

Ďuriš Nicholsonová chcela potupiť Uhríka, schytala to ale sama. „Lucka, Lucka, ty si na tomto svete zbytočná ako semafor na konci slepej ulice!“

„Čo je na tom neštandardné? Bol som na vyšetrení v nemocnici Milosrdní bratia. A keďže mám podozrenie na chrípku a mal som teplotu, tak som si dal rúško z ohľaduplnosti voči iným ľuďom,“ uviedol vtedy na svoju obranu Harabin. A čo Uhrík? Miesto toho, aby sa k veci postavil chlapsky ako Harabin a celú situáciu vysvetlil, tak strčil hlavu do piesku a tvári sa že „on nič, on muzikant“! Ak mal absolútne logické vysvetlenie, prečo mal na tvári rúško Harabin, prečo ho nemá Uhrík? Ibaže by jeho „obrana“ neuspela.

Kto z nich klame? „Vakcinátorka“ Ďuriš Nicholsonová, alebo „bežný človek“ Uhrík? (VIDEO)

Keď musíš, tak musíš, kašlať na nejaké princípy

Ak by sa totiž aj usiloval presvedčiť Slovákov, že veď však na letisku mať minimálne rúško na tvári mať musí, a že do lietadla by ho bez respirátora nepustili, tak my mu jednu alternatívu ako dokázať svoju principiálnosť ponúkame – auto. Áno, ak je taký principiálny, prečo nešiel do Bruselu alebo Štrasburgu autom? Dovoliť si to isto môže bez toho, aby sa pozeral, že ceny benzínu a nafty idú závratne hore, pretože od júla minulého roku je hrubý mesačný plat europoslancov v súlade s jednotným štatútom predstavuje 9.166,30 eura.

Takže, peňazí má dosť a cesta z Bratislavy do Bruselu, čo je asi 1200 km, môže aj s prestávkami trvať max 12 hodín. Alebo mal jednoducho sedieť doma. Princípy nepustia.

Ďuriš Nicholsonová chcela potupiť Uhríka, schytala to ale sama

Takže, pán Uhrík, kedy konečne vysvetlíte Slovákom svoje rúškovo-respirátorské faux pas? Alebo sa držíte slova, že každá senzácia trvá pár dní a potom sa na ňu zabudne? Ak sa ale chcete postaviť do čela Slovákov ako ich vodca v boji proti neprávostiam a utláčaní, tak potom vy sám musíte byť „čistý“. Aj za cenu obetí. Alebo si myslíte, že Slováci si vaše vysvetlenie nezaslúžia? Možno sa odpoveď na túto otázku ukrýva v bruselskej odmene…

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články