3 C
Nitra
pondelok, 29 novembra, 2021

Tyranský otec si vypočul verdikt súdu: Za mrežami strávi desať rokov!

Marek Kupec, ktorý takmer na smrť utýral a zbil svojho synčeka Martinka už pozná svoj trest. Prokurátor mu síce navrhoval 12 rokov a štyri mesiace, sudca však bol milosrdnejší. Do basy ho poslal „iba“ na 10 rokov!

Tyranský otec si vypočul verdikt súdu: Za mrežami strávi desať rokov!
Marek sa síce tváril ako milujúci otec, no malého Martinka beštiálne týral a takmer dennodenne bil. Zdroj: facebook Martina K.

https://www.tvnoviny.sk/domace/2032278_martina-4-otec-tyral-tak-ze-skoncil-na-pokraji-zivota-bezcitny-muz-spoznal-trest

Krutý Marek však ani po verdikte sudcu neprestával tvrdiť, že to nie on týral a bil svojho vtedy len štvorročného chlapčeka, ale jeho matka Monika. Zrejme sa stále cíti nevinný, a tak sa proti verdiktu sudcu na mieste odvolal. Definitívu, či vinný je alebo nie, tak bude mať v rukách Krajský súd.

Martinko denne utŕžil kopance do rôznych častí tela, údery aj sácanie o stenu

Svojho malého syna bezcitný Marek doslova ubil na smrť 25. novembra 2019 v obci Hronec pri Brezne. Krutosť, s akou to spravil šokovala a pobúrila celé Slovensko, píše portál tvnoviny.sk. Po brutálnej bitke svojho otca skončil malý Martinko na dlhé týždne v nemocnici, kde bojoval o život a absolvovať musel až tri vážne operácie hlavy. Z najhoršieho nie je vonku ani teraz, pretože ho čaká aj štvrtá operácia hlavy, ba lekári sa zhodujú na tom, že brutálne zaobchádzanie otca a týranie rodičov na ňom zanechá trvalé následky. Chlapcov otec Marek za týranie svojho synčeka teda dostal na súde napokon „iba“ desaťročný trest, hoci prokurátor požadoval 12 rokov a štyri mesiace. Marek však stále trvá na tom, že on chlapčekovi nič neurobil, a že takmer na smrť ho ubila jeho matka Monika.

Tyranský otec si vypočul verdikt súdu: Za mrežami strávi desať rokov!
Stále usmievavý a veselý Martinko si po brutálnej bitke od otca ponesie zrejme celoživotné následky. Zdroj: Archív Jana S.

Pre Martinka však boli kopance do rôznych častí tela, údery aj sácanie o stenu takmer na dennom poriadku. Chlapčeka, podľa sudcu, jeho otec bil a psychicky trápil preto, aby zmenil svoje správanie tak, aby to rodičom vyhovovalo. Sudca tiež skonštatoval, že súčasťou týrania bolo aj to, že Martinko musel dlhé hodiny stáť bez pohybu pri stene, pričom rodičia mu nedávali dosť jedla a pitia. Navyše, nijako mu neliečili ani jeho atopický ekzém, ktorý si neskôr rozškriabal do krvi.

Tyranský otec si vypočul verdikt súdu: Za mrežami strávi desať rokov!
Za týranie malého Martinka polícia stíhala nielen jeho otca Mareka, ale aj jeho mamu Moniku. Marek už svoj trest pozná, Monika naň ešte stále čaká. Zdroj: facebook Monika K.
Na otca síce nespomína rád, no za mamou, ktorá ho týrala tiež, mu je smutno

Počas súdneho pojednávania sa viacerí znalci zhodli na tom, že Martinko si z týrania a bitky otca, ale aj matky, ponesie doživotné. Sudca vypočul počas procesu až 30 svedkov a dôsledne preskúmal okolnosti celého príbehu aj chlapčekovej rodiny. Martinko by mal v septembri nastúpiť do školy, no to zatiaľ ešte nezvládne a navyše dosť ťažko rozpráva. Okrem toho ho čaká ešte jedna operácia mozgu. Na otca nespomína rád, no zvláštne je, že za mamou mu je smutno. Trest ale zrejme neminie ani jeho mamu Moniku, pretože polícia aktuálne trestne stíha aj ju. Rovnako ako Marek je i ona podozrivá z chlapcovho týrania. Rodičia malého Martinka majú ešte ďalšie tri menšie deti, ktoré sú teraz umiestnené v detskom domove. Martinko bol súdom opäť zverený do opatery jeho starej mamy Jany, u ktorej bol aj predtým, než ho jeho otec brutálnou bitkou a týraním dostal takmer na druhý svet.

Jozef Uhlárik

Prečítajte si tiež

Najnovšie články