23.7 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Turistom vo Vysokých Tatrách pomáhali horskí aj leteckí záchranári

Vysoké Tatry (TASR) – Horskí a leteckí záchranári vo Vysokých Tatrách v sobotu pomáhali slovenskej turistke, ktorá utrpela úraz nohy, a tiež mužovi, ktorý zišiel z turistického chodníka a uviazol. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.
      Dopoludnia sa s horskými záchranármi skontaktoval slovenský turista, ktorý počas prechodu v oblasti Priečneho sedla stratil orientáciu. „Muž sa z ľadového voľného terénu, kde uviazol, nedokázal samostatne bezpečne vrátiť na turistický chodník,“ uvádza HZS s tým, že zásah vzhľadom na dlhú časovú dostupnosť prevzala posádka leteckých záchranárov z Popradu.
      Popoludní zasahovali horskí záchranári z Vysokých Tatier opäť v súčinnosti s Vrtuľníkovou záchrannou zdravotnou službou (VZZS). Pri zostupe zo Slavkovského štítu, v oblasti nad Maximiliánovou vyhliadkou, si úraz dolnej končatiny spôsobila 30-ročná žena. „Posádka VZZS so záchranárom HZS na palube smerovala k zranenej. Po prílete boli záchranár HZS spolu s lekárom VZZS vysadení pri pacientke za pomoci palubného navijaku. Po ošetrení a zafixovaní končatiny smerovala posádka s pacientkou na heliport do Starého Smokovca,“ dodali horskí záchranári s tým, že turistku následne odovzdali privolanej posádke rýchlej zdravotnej služby.

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články