-1.5 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Trnavský kraj sa uchádza o milión eur na modernizáciu desiatich kultúrnych inštitúcií

Trnavský samosprávny kraj požiada o nenávratný finančný príspevok na podporu udržateľnosti a odolnosti desiatich kultúrnych inštitúcií vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK.
      Projekty v celkovej hodnote viac ako milión eur majú za cieľ zvýšiť atraktivitu zriaďovanej kultúry pre návštevníkov v období po pandémii ochorenia COVID-19. „Regionálne kultúrne inštitúcie sú dlhodobo podfinancované. Pripravili sme desať projektov v hodnote od 40.000 do 190.000 eur. Spolu môžeme získať viac ako milión eur na modernizáciu technického vybavenia hlohovskej hvezdárne, modernizáciu ozvučenia a osvetlenia veľkej sály Divadla Jána Palárika v Trnave alebo obnovu interiéru Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.
      Výzva Ministerstva kultúry SR je v objeme takmer 15 miliónov eur. Tieto finančné prostriedky zo zdrojov Európskej únie môžu byť použité na zvýšenie kvality poskytovaných služieb alebo na zlepšenie úrovne hygienických štandardov kultúrnych inštitúcií v regiónoch.
      Na každý projekt je možné požiadať maximálne o 200.000 eur. Minimálna výška príspevku pre knižnice, hvezdárne a planetáriá je 30.000 eur, pre ostatné kultúrne inštitúcie ide o minimálnu sumu vo výške 50.000 eur.
      Zámer podať žiadosti o eurofondy, ako aj ich päťpercentné spolufinancovanie z rozpočtu kraja budú schvaľovať poslanci na svojom zasadnutí v stredu 20. októbra.

Zdroj: TASR

Prečítajte si tiež

Najnovšie články