15.1 C
Nitra
pondelok, 2 októbra, 2023

Trnavská univerzita pripravila pre stredoškolákov Deň otvorených dverí

Trnavská univerzita umožní stredoškolákom počas Dňa otvorených dverí v stredu 25. januára spoznať atmosféru vysokej školy, vypočuť si niekoľko prednášok, ale aj získať zľavu na prihlášku na vysokú školu. Program pre nich si na tento deň pripravilo podľa Matúša Demka z rektorátu Trnavskej univerzity všetkých päť fakúlt.

Trnavská univerzita pripravila pre stredoškolákov Deň otvorených dverí
Trnavská univerzita (zdroj: fb)

Filozofická fakulta si pripravila blok prezentácií svojich katedier. Účastníci budú informovaní o podmienkach prijatia na bakalárske štúdium a môžu si vybrať zo širokej ponuky popularizačných prednášok od histórie, politológie či psychológie až po dejiny umenia. Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce stredoškolákom sprístupní pavilón klinických a laboratórnych disciplín aj novootvorené Telemedicínske simulačné centrum. Nebude chýbať prezentácia verejného zdravotníctva či sociálnej práce.

Pedagógovia sa stretnú s uchádzačmi o štúdium priamo v aule, kde im predstavia učiteľské i neučiteľské programy zamerané na umenie či komunikáciu nepočujúcich. Právnická fakulta predstaví študentské organizácie ELSA a Naša právnická. Okrem iného ponúkne aj možnosť prihlásiť sa na prípravný kurz na prijímačky. Päticu fakúlt Trnavskej univerzity uzatvára Teologická fakulta, ktorá sídli v centre Bratislavy. Pre záujemcov o štúdium bude otvorená v stredu 25. januára od 9:00 do 14:00. Teológovia stavili na priamy kontakt s uchádzačmi.

Trnavská univerzita si minulý rok pripomenula 30. výročie od obnovenia svojej činnosti. Nadviazala na pôsobenie pôvodnej Trnavskej univerzity, ktorú v roku 1635 založil kardinál Peter Pázmáň.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x