7.6 C
Nitra
štvrtok, 30 marca, 2023

TRNAVA: V centre sa začína obnova Námestia SNP za takmer 2,8 milióna eur

Mesto Trnava začína v pondelok 16. januára s obnovou Námestia SNP za takmer 2,8 milióna eur. Rekonštrukcia námestia, ktoré nadväzuje na Hlavnú ulicu, je jednou z najväčších investičných akcií mesta v tomto roku. Trnava získala na tento svoj projekt nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 1,8 milióna eur. Podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej je podmienkou dokončenie rekonštrukcie do 31. decembra tohto roku.

V súvislosti so začiatkom prác musia vodiči od pondelka 16. januára rátať so zmenou dopravnej situácie, ktorá sa týka blízkeho okolia Námestia SNP. Parkovanie bude zabezpečené popri budove Okresného úradu v Trnave, na komunikácii ktorá spája Hospodársku ulicu s Ulicou A. Žarnova. Počas celej doby výstavby bude v lokalite vytvorený koridor pre chodcov.

Námestie SNP dostane nové spevnené povrchy, obnovené budú inžinierske siete a pribudne nová zeleň. Pamätník Víťazstvo po diskusiách zostane súčasťou námestia, bude však otočený o 90 stupňov. Naplánovaný je tiež návrat sôch Panny Márie a sv. Jozefa do priestoru námestia. Súčasťou prác bude aj oprava technickej pamiatky, ktorou je prekrytie toku Trnávky v tejto časti mesta. V rámci nového dopravného riešenia bude uzavretý prejazd z Rázusovej ulice na Ulicu Andreja Žarnova popri evanjelickom kostole, vznikne tu pešia zóna.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články