-0.2 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Trenčín: Sobotná prechádzka mestom so sprievodcom bude o textilných továrňach

Sobotná (6. 5.) prechádzka mestom Trenčín so sprievodcom bude venovaná významným textilným továrňam, ktoré sa v minulosti nachádzali v meste. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

„Začiatkom 20. storočia sa v Trenčíne rozvíjal priemysel a vznikali viaceré továrne. Jednou z nich bola Tiberghien Fils na spracovanie vlny a výrobu tkanín, neskoršia Merina, ktorá začala svoju činnosť už v roku 1907. Neskôr tu založil odevnú továreň aj Ján Nehera, jeden z najúspešnejších podnikateľov medzivojnového Československa,“ uviedla hovorkyňa.

Účastníci prechádzky sa podľa nej dozvedia, kde sa pôvodne mala nachádzať továreň Nehera, aké výhody poskytlo mesto majiteľom firmy Tiberghien Fils alebo čo sa stalo počas štrajku v roku 1924.

Sobotná prechádzka mestom sa začne o 16.00 h na Sládkovičovej ulici pri Mestskej veži, v ktorej dočasne sídli Kultúrno-informačné centrum Trenčín.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x