0.1 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Toto je koniec demokracie, tvrdí Robert Fico (dokument)

Vedia, že bojujú neférovo a nedemokraticky proti nevinnému opozičnému lídrovi, ktorého nedokážu politicky poraziť.

Beriem na vedomie rozhodnutie Generálneho prokurátora, keď dnes požiadal parlament, aby rozhodol, či mám byť trestne stíhaný väzobne.

Vládnu väčšinu vôbec nezaujíma, čo je napísané v obvinení. Vymyslené obvinenie je len cestou, ako dosiahnuť vytúžený cieľ – zatvoriť SMERu – sociálna demokracia a Robertovi Ficovi opozičné ústa. A najjednoduchšie je zatvoriť predsedu najsilnejšej parlamentnej opozičnej strany aspoň na jeden rok, najlepšie do volieb, aby som im vôbec nezavadzal. A aby ich nemal kto vo voľbách poraziť na hlavu. Čaputová, Matovič a Heger veľmi dobre vedia, že vo väzbe, hoci v nej sedíte ako nevinný človek, je vylúčená akákoľvek komunikácia s verejnosťou, teda to, čo je základnou náplňou práce poslanca Národnej rady SR, osobitne opozičného lídra.

Vláda sa najskôr zbavila nepohodlných médií, teraz ide po nepohodlných ľuďoch. Nikto z nás nepochybuje, že poslanci vládnej koalície budú mľaskať ako prasce, keď budú stláčať tlačidlo za moje vydanie na väzobné stíhanie. V poriadku, čo nás nezabije, to nás posilní. Ale toto je koniec demokracie, keď sa väčšina rozhodne zlikvidovať, doslova fyzicky, menšinu. A to len preto, lebo táto väčšina je neschopná politická garnitúra, ktorá vedie Slovensko do chudoby a urobila pri príležitosti 30. výročia schválenia Ústavy SR z našej krajiny americkú guberniu a z Ruska smrteľného nepriateľa. Vládna koalícia vie, že prehráva na celej čiare a ako riešenie ponúka zatváranie opozičného lídra, ktorý sa ničoho nedopustil. Jediný hriech, ktorý pácham je, že idem tejto vláde dôsledne po krku, ako som sľúbil všetkým ľavicovým voličom. A že mám iný názor na zdražovanie, niektoré aspekty vojny na Ukrajine, na suverenitu Slovenska, názor ktorý podľa väčšiny nesmie zaznievať.

Vážení priatelia,

už tretí deň čítam opakovane uznesenie o vznesení obvinenia. Ja fakt neviem, proti čomu sa mám brániť. Nie som obvinený ani z korupcie, ani majetkovej kriminality, ani z násilného trestného činu. Netuším, z čoho som obvinený. Mám sa brániť, že som bol predseda vlády? Jediné, čo stále v uznesení čítam, je trestná daňová činnosť Kisku a Matoviča, o ktorej sme pravdivo informovali verejnosť. To je celý môj hriech aj s Robertom Kaliňákom. Prirodzene som očakával, že prídu s nejakým výmyslom, ale že siahnu po takejto blbosti, by som v živote nepovedal. Chlapcom a dievčatám vo vládnej koalícii už chýba aj fantázia. Urobili to na hulváta. A to mi pani Čaputová, Heger a Matovič dodáva obrovskú energiu, lebo aj vy viete, že bojujete neférovo s nevinným opozičným lídrom.

Nuž teda, čaká nás náročný týždeň. V utorok odvolávame Mikulca, hneď potom ma vládna mašinéria pošle na Špecializovaný trestný súd, aby ma zatvoril z kolúznych dôvodov. Nechápem, koho mám ovplyvňovať. Kisku, Makóa, ktorého korumpuje štát, políciou chráneného zločinca Slobodníka? A samozrejme, my sa chceme najmä pobiť za riadnu kompenzáciu ľudí pri zdražovaní, ktorému táto vláda nechala úplne, ale že úplne voľný priebeh. Budem celý víkend športovať, nech ten týždeň zvládnem v špičkovej forme.

YouTube video

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články