-3.9 C
Nitra
nedeľa, 23 januára, 2022

Topoľčany: Radnica obmedzí parkovanie dodávok na sídliskách

Topoľčianska radnica obmedzí parkovanie dodávkových áut na sídliskách. Podľa nových pravidiel budú môcť autá dlhšie ako 5,3 metra stáť iba vo vymedzených lokalitách.
      Ide o parkovisko pri letnom kúpalisku, o časť ulice M. Rázusa, parkovisko pred poliklinikou na Bernolákovej ulici a parkovisko vedľa Kauflandu na sídlisku Juh. „V priebehu minulého týždňa bolo osadené dopravné značenie, podľa ktorého je na vyhradených miestach povolené parkovanie dodávok v čase od 17. hodiny popoludní do 7. hodiny rána,“ informoval magistrát.

Značenie je už v platnosti a mesto bude jeho dodržiavanie kontrolovať. „Cieľom tohto kroku je dosiahnuť, aby dodávky neobmedzovali parkovanie občanom v obytných zónach, pretože parkovacie miesta nie sú uspôsobené pre tento typ vozidiel. Obmedzenie sa netýka zastavenia na čas nevyhnutný na naloženie a vyloženie tovaru, nábytku či vykonania servisnej práce,“ uviedol mestský úrad.

Zdroj: TASR

Foto: odkazprestarostu.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články