13.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

TIP NA KNIHU: Rozprávky z jednej hôrky

Spisovateľka Naďa Žabková pochádza z malej dedinky pri Nitre. Jej meno sa nádherne hodí do sveta „kde žije milá víla, veselé veveričky, šikovná líška, starostlivá myš a múdry výr.“ Do sveta Rozprávok z jednej hôrky. Možno z neho dokonca sama pochádza?

A čo sa v rozprávkach vaše ratolesti dozvedia? Nuž, napríklad ako sa roznášajú sny. Teda kto ich roznáša. A dozviete sa i to,  čo všetko sa pri takej práci môže prihodiť.

Stretnete sa tiež s ujom zubárom. Teda nie vy, ale veveričiak Zúbok. Verte, či nie, napokon to ani nebolelo.

TIP NA KNIHU: Rozprávky z jednej hôrky

Alebo vás zaujíma ako víla Ester pripravuje uvítanie jari? Nuž, našťastie nie je na to sama. Rovnako ako na prevýchovu drzej víly Grétky.  Veď kto chce mať kamarátov, nemôže byť nepríjemný. Ale i ten, kto je nepríjemný, môže dostať šancu. V rozprávke z tejto knižky dokonca i líška Alžbetka prestala kradnúť a klamať. Úplne zosladla. Nuž, zdá sa, že tam kde sa zídu dobré zvieratká, tam sa i dobré veci stávajú.

Pani Žabková z dedinky pri Nitre sa s rozprávkami naozaj pekne vyhrala. V knižke nájdete päť príbehov doplnených ilustráciami Emmy A. Blažiovej.

Kúpite v cene 10 Eur.

Lucia Balagová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články