18.1 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

TIP NA KNIHU: Pravá tvár lásky

Nedávno som uviedla rozhovor so spisovateľkou Emily D. Beňovou. Do rúk sa mi takto dostala kniha Pravá tvár lásky. Áno, ide o ženský román, ktorý vám prinesie vánok ľúbostnej romantiky. Aj keď ja osobne nepatrím k priaznivcom a obdivovateľom práve takéhoto žánru, musím povedať, že únik do inej reality pri čítaní tejto knihy bol veľmi príjemný. Jednoduchý, ale dynamický príbeh s napínavou zápletkou a k tomu správna dávka naivity. A to všetko okorenené erotickým nádychom. Ľahké a nenáročné čítanie na oddych a relax. Knihu som prečítala jedným hltom, za pár hodín.

TIP NA KNIHU: Pravá tvár lásky

Nečudujem sa, že spisovateľka patrí medzi vyhľadávané autorky tohto žánru. Z jej štýlu cítiť istotu a ľahkosť. Kniha nedisponuje zbytočnými hlbokými opismi postáv alebo prostredia, čo ponecháva možnosť pre vlastnú fantáziu čitateľa. Napriek tomu, že autorka je Slovenkou, z deja ako aj z mien hrdinov máte dojem, že sa ocitáte kdesi mimo nášho štátu.

Základom deja je vzťah Natalie a Jareda, ktorý má svojich neprajníkov. A i keď sa spočiatku zdá, že za koniec vzťahu môže zrada, bolo to nakoniec celkom inak. A čo malo byť navždy utajené?

Nuž, to že neprajníci urobia všetko pre to, aby neželaný vzťah stroskotal. Čo ale znamená „urobia všetko“? Kam až sú niektorí ľudia schopní zájsť, aby presadili svoju vôľu? Čo všetko sú schopní zničiť, či obetovať? A dajú sa tieto škody potom napraviť? Zásah úmyslu pod rúškom „chcel som pre teba to najlepšie“ ničí množstvo osudov ako padajúci domček z karát. A ako to už v živote chodí, trpia hlavne nevinní. A ako sa to napokon vyrieši?

TIP NA KNIHU: Pravá tvár lásky

Intrigy, zlomené srdcia, vášeň. V knihe nájdete všetko. Musím povedať, že i keď som sa na niektorých miestach v rámci deja a pri niektorých charakteroch pristihla pri pochybnostiach, už teraz sa teším na pokračovanie vo forme knihy s názvom Pravá tvár šťastia. Možno občas potrebujeme aj takéto rozprávky. Romantika je jednoducho romantika.

A čo spomínaný erotický nádych? Myslím, že nebudete vôbec sklamaní.

Napísala Lucia Balagová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články