2 C
Nitra
utorok, 28 marca, 2023

Testobarón – zlatá „kovid“ baňa

Píše Juraj Veverka

Na Slovensku sa ľudia zatýkajú za masívnej mediálnej podpory kvôli údajným tisícovým úplatkom, ale bohapustý testobiznis našej vlády za stovky miliónov eur už nikomu neprekáža.

Podmieňovať právo na normálny život testovaním nespoľahlivými testami s nulovou výpovednou hodnotou, ktoré nikoho neliečia alebo zaočkovaním sa pofidérnou vakcínou s pochybným ochranným efektom a množstvom vedľajších účinkov, je zvrhlé, choré a nehumánne. Každý ešte aspoň trochu mysliaci človek už musel pochopiť, že sa tu jedná o prachprostý biznis.

Od 19. apríla nám vláda trochu povolí slučku a ukončí tak tvrdý lockdown. Aspoň dočasne. Toto zníženie obmedzení však nebude, samozrejme, zadarmo. Zdanlivá sloboda bude stále podmienená platným testom. Inak povedané, nezmení sa vôbec nič. Aj naďalej sa budeme musieť pravidelne testovať a bez testu nebudete môcť ísť ani do prírody, ani do obchodu, či vaše dieťa do školy. Vzniká tak ďalší priestor na minutie draho zakúpených testov. Môžeme si za to ale sami. Matovič tomu hovorí postupné uvoľňovanie, ale len ak budete aj naďalej poslušne podporovať jeho biznis. V mnohých krajinách sa tiež testuje, ale posadnutosť jedného šialeného politika v malej krajine v srdci Európy nemá konkurenciu. Právom mu teda patrí titul Testobarón.

Igor Matovič v novembri objavil zlatú baňu a zdá sa, že ruda v nej je nekonečná. Cez svoju firmičku v Trnave nakupuje testy zo štátnej kasy, na ktorej aktuálne aj oficiálne sedí, krásne na tom zarába a ľudia jeho nenásytnosť budú splácať v niekoľkých generáciách.

Trochu jednoduchej matematiky

Jana Bittó Cigániková z SaS, s analytikom Martinom Smatanom a Michalom Štofkom, riaditeľom stratégií na IZP, v marci odtajnila sumu nákladov na jedno celoplošné testovanie. Celkom má ísť podľa ich zistení o sumu cca. 115 miliónov eur. Podľa Mariána Viskupiča, predsedu Výboru pre financie a rozpočet, vychádza hrubý odhad ceny jedného testu na 5 eur. Naskladnenie 45 miliónov testov nás tak podľa neho malo stáť 225 miliónov eur. Náklady súvisiace s logistikou a samotným testovaním vychádzajú 4 eurá na jeden test, čo spolu predstavuje 180 miliónov eur. Finálna suma za aktuálne nákupy na antigénové testovanie je teda 405 miliónov eur. Ak sa podľa Cigánikovej do tejto sumy započíta aj najnovší nákup 25 miliónov testov, ide o 185 miliónov eur. Tieto testy sa síce kupovali priamo cez EÚ, a tak vyšli podľa poslankyne lacnejšie. Celkový hrubý odhad sa ale vyšplhal na takmer 600 miliónov eur, za testovania spolu s ich realizáciou! Kým sa teda Testobarón a jeho firmička nabaľujú, štátny dlh narastá do mamutích rozmerov. Ešte jedna celoplošná akcia testovacieho maniaka a sme na miliarde…(zdroj)

Ak sa buzerácia obyvateľstva nespoľahlivými antigénovými testami rýchlo neskončí, bude to katastrofa. V tejto krajine ale zjavne nie je nikto, kto by šialeného Testobaróna zastavil… Ak jedného dňa prídu lepšie časy, dlhy ostanú na pleciach Slovákov, ktorí ich budú musieť postupne splácať. A verte tomu, že to budú musieť robiť ešte naše pravnúčatá.

Navyše, všetko nasvedčuje tomu, že barón sa ešte len rozbieha. V novembri pochopil, že má k dispozícii najsubmisívnejší národ na svete a môže si robiť, čo chce.

Slabý vírus, silná propaganda?

Poviete si, že testovanie je potrebné, že je tu predsa ten nebezpečný vírus a pandémia a musíme byť zodpovední.

Pandémia sa ale mocným vymkla spod kontroly. Neklaplo to tak, ako si predstavovali. Pôvodný vírus nezabíja tak, ako sa očakávalo. To, čo sme videli vo Wu-chane vlani začiatkom roka – ľudia odpadávali priamo na ulici a na mieste umierali, boli zaplavené nemocnice, ľudia ležali vo vstupných halách a preťahovali sa o kyslíkové bomby – toto sa malo rozšíriť do celého sveta. Ale nestalo sa, vírus kdesi stratil svoju životaschopnosť. A stratil ju tak rýchlo, že politici a režimy, ktoré sa na podvode podieľajú, musia celú pandémiu falšovať, za mohutnej asistencie médií, falšovať čísla nakazených, dávať na zoznamy obetí covidu každého, kto zomrel na akúkoľvek diagnózu a umlčovať všetkých, ktorí kričia, že cisár je nahý.

Spomeňte si, politici všetkých krajín ako na povel koncom zimy 2020 zavreli ekonomiky a začal sa sanitárny teror, hystéria a nekonečná covid propaganda. Ubehol rok, ľudia sa poctivo testujú a už dostávajú aj tie „zázračné vakcíny“, ktoré nás mali spasiť. Čo sa ale deje? V Izraeli je zaočkovaných takmer 70% populácie a nič sa nezlepšilo. Aj u očkovaných testy hromadne potvrdzujú prítomnosť vírusu a krajina sa opäť chystá na lockdown. V USA je to podobné. U nás a nikde na svete to nebude iné, aj keď z Británie konečne zazneli zmysluplné slová.

„Každých pár rokov sa tu (v Británii) zjaví zlý chrípkový rok, keď na ňu zomrie 20 000 až 25 000 ľudí. Naposledy sme to mali pred tromi rokmi a nikto si to nevšimol“ prof. Chris Whitty.

„Hlavný poradca britskej vlády pre zdravotníctvo profesor Chris Whitty je zástancom ukončenia lockdownov a návratu k takmer bežnému životu. „Británia sa musí naučiť liečiť koronavírus ako chrípku. Prijatie niektorých úmrtí na vírusy je cenou za umožnenie ľuďom prežiť normálny plnohodnotný život,“ hovorí hlavný britský lekár.”(zdroj)

Namiesto návratu k normálu tak po roku na Slovensku počujeme čo? Noste dve rúška! Noste respirátory a cez ne ešte rúško! Očkujte sa! Prvou, druhou …. treťou dávkou(?)! Ľudia budú nosiť pokojne aj igelitové sáčky na hlave, keď to nariadi hlavný hygienik a kto ho neposlúchne, toho zmláti nadržaný policajt!

Zažívame tak tragikomický paradox, kde vláda ľuďom najprv vezme 100% ich práv, a potom im vráti 50%. Ľudia si ani len neuvedomia fakt, že prišli o polovicu svojich práv a tej istej vláde, ktorá na ich obmedzení zarába, ďakujú.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články