5.7 C
Nitra
piatok, 28 januára, 2022

Táto nevďačná vládna chamraď robí všetko pre to, aby tu zomrelo čo najviac ľudí, píšu na včerajší zásah policajtov proti záchranárom rozhnevaní ľudia

Utorňajší „ďakovný“ protest záchranárov pred Národnou radou, ale aj zásah policajtov proti nim, vyvolal silný ohlas medzi slovenskou verejnosťou. Mnohí sa postavili na ich stranu uvedomujúc si, že ak nebudú záchranári, ľudia budú zbytočne zomierať všade tam, kde sa práve nachádzajú, a to bez ošetrenia či dopravy do nemocnice.

Záchranári zrejme konečne pochopili, že pre vládnych politikov sú iba hračkou v ich rukách. Keď ich potrebujú, sľúbia im aj modré z neba, no keď dosiahnu svoje, odkopnú ich ako prašivého psa. To, či záchranári skutočne chápu ako sa k nim vláda stavia sa ukáže až v nasledujúcich dňoch. Kto by sa po tom všetkom čudoval, keby začali dávať hromadné výpovede? Na správanie sa vlády, ale aj policajtov, ktorí aktívne zasahovali pri „ďakovnom“ proteste záchranárov, bola riadne nahnevaná i Matovičova sestra Zuzana Belicová, ktorá to dala v statuse aj patrične najavo. Prirodzene, bokom nezostali ani rozhnevaní diskutujúci.

Je to všetko iba o vlastnom prospechu, moci a peniazoch

„Najprv sa tu lekárom, sestričkám, záchranárom doslova lezie s prepáčením do zadku, hraje sa tu na city im aj ostatným ľuďom, ako si vyčerpaní zdravotníci zaslúžia našu úctu, rešpekt, ako im treba odľahčiť prácu a treba sa dať preto zaočkovať, a keď tí prídu vyčerpaní s transparentmi pred parlament vyjadriť svoju nespokojnosť s navýšením ich hrubej mzdy o smiešnych 34 eur, keď sa vyjadria citujem: „Dva roky padáme totálne na huby, ideme na dno svojich psychických a fyzických síl … Ale nie sme tu kvôli platom. Chceme v prvom rade povedať, že systém skolaboval, nefunguje a treba ho zmeniť,“ keď pripomenú vláde, že nie sú len stroje, že chcú len pracovať v kvalitných podmienkach, že sa dva roky s nimi nestretol žiaden predstaviteľ vlády, ani minister zdravotníctva, tak sa na nich pošle polícia, zakážu transparenty a organizátora – prezidenta Komory záchranárov dajú odviezť na policajnú stanicu?“ píše rozhnevaná Belicová.

Zadržaných záchranárov PREPUSTILI, dnešný protest má aj NAŠU obrovskú podporu!

„Miesto toho, čo by mali zdravotníkom a záchranárom doslova ruky bozkávať, že sú tu stále ochotní robiť za almužnu s porovnaní s príjmami politikov? Dokáže tu byť ešte väčší cynizmus a výsmech? Ale dokáže, uvidíte…,“ končí svoj rozhnevaný status Matovičova sestra. Poriadne nasrdení však boli aj ľudia, ktorí v diskusii pod statusom našu (ne)milovanú vládu vôbec nešetrili. „Ja som stratila reč… Azda iba jedno poviem: táto nevďačná vládna chamraď robí všetko pre to, aby tu zomrelo čo najviac ľudí. Lebo iné vysvetlenie nie je,“ napísala Stanislava Lippaiová. „Záchranárom, čo by ste mali ďakovať, vy im ukazuje to, akí ste vo vláde chrapúni aj s paničkou na hrade. Môžete sa hanbiť“ pridáva sa Mária Žáková. „…lebo tu nejde o ľudí, zdravie, „verejné blaho“… je to všetko iba o vlastnom prospechu, moci, ovládaní a manipulácii a peniazoch…,“ myslí si Miroslava Zavadská.

Boris Kollár chce zaplatiť pokutu za protestujúcich záchranárov

Ale tu nejde iba o zdravotníkov či učiteľov, sú aj iné profesie

„Som zvedavá, čo urobia páni politici ak zdravotníci skutočne podajú výpovede! Hanba našej politickej garnitúre!“ konštatuje Zuzana Pakancová. „Policajti, ktorí proti zdravotníkom zasiahli, zrejme oni a ani ich rodinní príslušníci nikdy v budúcnosti nebudú potrebovať záchranársku zdravotnú službu, ktorá by im mala byť po dnešku odopretá. Fuj,“ pridáva sa Peter Bori. „Ale tu nejde iba o zdravotníkov či učiteľov, sú aj iné profesie kde práca nie je ohodnotená a platy poslancov presahujú… Za lieky či za liečbu treba zaplatiť, a z čoho ak nemám?“ zamýšľa sa Marko Lesanič.

Táto nevďačná vládna chamraď robí všetko pre to, aby tu zomrelo čo najviac ľudí, píšu na včerajší zásah policajtov proti záchranárom rozhnevaní ľudia

Opačný názor na vec má Henrieta Danieliszová: „A to ste milí zdravotníci prišli na toto všetko len teraz? Kde ste boli, keď ste v skafandroch testovali tisíce ľudí stojacich v mrazoch vonku? Kde ste, ak príde človek neotestovaný k vám na oddelenie? Kde vlastne dočerta ste, a na ktorej strane stojíte??????????? Choďte do čerta aj s vašimi nízkymi príjmami. Myslíte si, že iní tvrdo pracujúci majú nadbytok???????“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články