-2.9 C
Nitra
nedeľa, 5 februára, 2023

Taraba si opäť „kopol“ do EÚ, tú nešetria ani diskutujúci Slováci

Európska únia spolu s USA hľadajú stále nové a nové cesty ako potrestať Rusko za jeho vojenskú inváziu na Ukrajine. Komu to však pomáha? Zdá sa, že silu a úmysel Kremľa to veľmi neohrozuje, Európa však už začína krvácať.

Proti Rusku vytiahli EÚ a USA už šesť balíčkov rozličných sankcií a embárg, ktoré mali ho oslabiť a odradiť od ďalšej agresie na Ukrajine. A výsledok? Nič závažné zatiaľ Rusi nepociťujú, pretože trhy si poľahky našli inde, lenže viaceré štáty v EÚ už bijú na poplach, pretože sankcie ubližujú práve im.

List premiérovi: To prasa, čo pre vás furt chováme… Nie, SaS to myslí vážne!

Sankcie sa vraj vzťahujú na osobnú a nie železničnú dopravu

Zaujímavý, hoci krátky, status napísal poslanec nášho parlamentu a šéf Život Národná strana Tomáš Taraba, ktorý sa zameral na čiastočný zákaz vlakovej prepravy z Ruska do Kalininradu cez územie Litvy, ktorá sa rozhodla, obmedziť vlakovú dopravu cez svoje územie.

Taraba si opäť „kopol“ do EÚ, tú nešetria ani diskutujúci Slováci
Zdroj: FB / Tomáš Taraba

„EÚ nariadila Litve, aby umožnila vlakovú prepravu materiálu z Ruska do Kaliningradu, lebo sankcie sa vraj vzťahujú na osobnú a nie železničnú dopravu. Ako prestal tiecť plyn už začínajú byť v Bruseli inovatívni ako pri turbínach,“ napísal Tomáš Taraba. Svojím krátkym statusom spustil lavínu diskusií, pričom Slováci v názoroch stoja za ním a na EÚ drvivá z nich nenašla „vľúdne“ slovo.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články