6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Sviniam sa darí: Agrorezort pridelil cez 10 000 eur aj ďalšiemu politikovi OĽaNO, tvrdí Hlas

Kauza „Najdrahších svíň v histórii krajiny“ naberá na obrátkach. Agrorezort ministra Samuela Vlčana z OĽaNO vyplatil škandalózne peniaze nielen rodinnej firme svojho štátneho tajomníka, ale aj ďalšiemu politikovi hnutia Igora Matoviča.

„Z peňazí daňových poplatníkov vyplatilo OĽaNO nielen 4 500 eur na sviňu rodinnej firme straníckeho štátneho tajomníka Milana Kyseľa. Kráľovsky si z peňazí daňových poplatníkov zarobil aj 123. kandidát OĽaNO do parlamentných volieb roku 2020, Augustín Polák z Bolešova. Agrorezort mu vyplatil za vyplnenie dotazníka o chovaných sviniach 10 488 eur,“ uviedol Róbert Puci, poslanec NR SR a člen predsedníctva strany HLAS.

Podpora chovateľom ošípaných? Iba VYVOLENÝM! Na jednu sviňu 4500 eur

Cez dva milióny eur vyplatil agrorezort pod vedením OĽaNO cez Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum len štyrom percentám chovateľov ošípaných. O možnosti zapojenia sa do prieskumu a získania prostriedkov vedelo len minimum chovateľov a dokonca ani viaceré komory. OĽaNO vyplatilo pochybným vzorcom, ktorý zvýhodnil „jeho ľudí“, z celkového počtu 2 953 fariem chovateľov ošípaných na Slovensku (Centrálna evidencia hospodárskych zvierat) financie len niečo cez 120 fariem, patriacich iba 86 subjektom. Relevantnosť získaných údajov je preto otázna.

Ďalší dotačný „prešľap“ na ministerstve pôdohospodárstva. Farma s tržbami za minulý rok niečo cez 5-tisíc eur, dostala dotáciu takmer 53-tisíc!

„Vyplácanie vlastných ľudí politikmi OĽaNO z peňazí daňových poplatníkov na agrorezorte, je ukážkovým príkladom korupcie. Aktuálne vyhlásenia už bývalého agroministra i člena OĽaNO Jána Mičovského, ukazujú na ďalšie podozrenia z možných nezákonných praktík nominantov. Minister OĽaNO ospevuje politickú kultúru svojho odstupujúceho štátneho tajomníka, ktorého rodina peniaze nevrátila. Igor Matovič sa zatajuje, či priamo podpísal uvoľnenie peňazí na túto zlodejinu. A polícia pod vedením OĽaNÁckeho prezidenta Harmana jasné fakty a závažné podozrenia, podľa doteraz známych informácií, ani len nezačala vyšetrovať,“ uviedol Róbert Puci.

zdroj: TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články