8.7 C
Nitra
štvrtok, 23 marca, 2023

Suma zvýšenia dôchodkov, úrazovej renty a rodičovského príspevku sa ľudom v hmotnej núdzi NEBUDE považovať za príjem

Suma, o ktorú sa v tomto roku zvýšili dôchodky, úrazová renta, pozostalostná úrazová renta a rodičovský príspevok, sa pre osoby v hmotnej núdzi nebude považovať za príjem.

Vyplýva to z príslušného nariadenia, ktoré s pripomienkami schválila vláda. Podľa ministerstva práce sa týmto opatrením zvýši celkový disponibilný príjem domácností v hmotnej núdzi, čím sa zmiernia dôsledky vysokej inflácie. „Cieľom je zvýšiť disponibilný príjem domácnostiam, ktoré sú v hmotnej núdzi a ktorých príjem by sa nezvýšil pomerne k zvýšeniu ich dávok,“ uviedlo ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rezort práce a sociálnych vecí očakáva, že tento krok pomôže 3,6 tisíca domácnostiam v systéme pomoci v hmotnej núdzi, ktorých príjem okrem iného pozostáva z dôchodku, úrazovej renty a rodičovského príspevku. Napríklad pôjde o 4,1 tisíca poberateľov invalidného dôchodku, 2 936 starobných dôchodcov, 151 predčasných penzistov, 320 poberateľov vdovského dôchodku v dôchodkovom veku a 634 poberateľov rodičovského príspevku.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články