18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Štúrovo: Nevyčerpané financie na kultúru využije mesto na rekonštrukciu kinosály

Mesto Štúrovo zmodernizuje kinosálu kina Danubius. Výmena sedačiek, podlahovej krytiny a inštalácia bezpečnostného osvetlenia si vyžiada investíciu 56.520 eur.

Mestské kultúrne stredisko (MsKS) získalo 20.000 eur z Audiovizuálneho fondu na podporu audiovizuálnej kultúry. Mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo na svojom februárovom zasadnutí použitie nevyčerpaných finančných príspevkov z roku 2021 pre Mestské kultúrne stredisko v sume 34.500 eur na účely financovania rekonštrukcie kinosály.

Štúrovo: Nevyčerpané financie na kultúru využije mesto na rekonštrukciu kinosály
Foto: kinodanubius.mojekino.sk NN

Finančný príspevok, ktorý bol v minulom roku schválený ako príspevok mesta na činnosť Mestského kultúrneho strediska, nebol vyčerpaný v dôsledku protipandemických opatrení, kultúrne stredisko pracovalo v obmedzenom režime. Nevyužitú finančnú čiastku vrátilo naspäť do rozpočtu mesta. „Jej využitím a súčasne využitím dotácie z Audiovizuálneho fondu by sme mohli zrealizovať kompletnú rekonštrukciu kinosály,“ zdôvodnila zámer riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Štúrove Júlia Žďárska.

Kino Danubius je podľa slov Žďárskej najnavštevovanejším zariadením kultúrneho strediska. Zrekonštruované bolo pred 20 rokmi, v roku 2011 sa uskutočnila digitalizácia kina. „Návštevnosť odvtedy rástla, kino až doteraz navštívilo vyše 250.000 divákov. Je to vidieť na opotrebovanosti mobiliáru. Kino je jedno z tých zariadení, kde sa dá očakávať navrátenie vložených financií, pretože 40 percent zo vstupného v kine ostáva v Mestskom kultúrnom stredisku, čo u ostatných kultúrnych podujatí neplatí,“ povedala Žďárska. Rekonštrukcia sa uskutoční v máji tohto roka. Počas rekonštrukcie bude kino mimo prevádzky.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články