6.5 C
Nitra
pondelok, 5 decembra, 2022

Stretnutie ministrov hospodárstva: Fiasko politiky premiéra Hegera!

HLAS – sociálna demokracia považuje výsledok schôdzky ministrov hospodárstva za fiasko európskej politiky Eduarda Hegera v čase energetickej krízy.

„Rozhodnutie ministrov hospodárstva ukazuje, že táto vláda nie je schopná obhájiť národno štátny záujem Slovenskej republiky a jej občanov. Politika pritakávania bez schopnosti rokovať a uchádzať sa o podporu partnerov utrpela porážku,“ uviedol Peter Pellegrini. Dlhodobo bolo známe, že energetické opatrenia navrhované EÚ nepomôžu Slovensku a treba hľadať iné riešenia. „Heger dnešným rezignovaným vystúpením potvrdil, že je neschopný premiér a je čas, aby predstúpil pred parlament a požiadal o dôveru.

Stretnutie ministrov hospodárstva: Fiasko politiky premiéra Hegera!
Eduard Heger

„Slovensko má na základe tohto zlyhania dve možnosti. Spoliehať sa na solidaritu iných európskych krajín, čo vyberú na domácom trhu od energetických firiem, alebo podpredsedníčka vlády Remišová požiada o 3 až 4 miliardy na energetickú pomoc z nevyčerpaných fondov. Jedno aj druhé riešenie je veľmi iluzórne,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

„Táto vláda sa spoliehala na pomoc zo strany EÚ. Jej plán zlyhal a domáce riešenia pre ľudí sú v nedohľadne. Za tento amaterizmus ľudia zaplatia svojimi peňaženkami“, dodal líder HLASu – sociálna demokracia.
Je to dôkaz neschopnosti a len predčasné voľby sú nádejou pre Slovensko.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články