3.1 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Štefek: Záverečný účet mesta je smutné čítanie o neschopnosti súčasného vedenia

Dnes sme na mestskom zastupiteľstve schvaľovali aj záverečný účet mesta za minulý rok. Je to smutné čítanie plne dôkazov o neschopnosti súčasného vedenia.

V Nitre to nie je o tom, že by neboli peniaze, len sa s nimi nevie hospodáriť a dotiahnuť projekty do konca.

Štefek: Záverečný účet mesta je smutné čítanie o neschopnosti súčasného vedenia
Štefan Štefek

Ak nie ste za rok schopní modernizovať interiér základnej školy na Škultétyho ulici a ani Na Hôrke a ostane vám 300 000 eur, tak to je veľká hanba.

Ďalších viac ako 130 000 eur sa nepodarilo vyčerpať na predškolákov a osobitnou hanbou je plnenie rozpočtu odboru investičnej výstavby na 27%!

Mesto Nitra v minulom roku nevyčerpalo viac ako tri milióny eur, ktoré mohlo a malo použiť na konkrétnu pomoc ľuďom. To nie je moje tvrdenie. Je to napísané hneď na piatej strane záverečného účtu mesta Nitra 2021.

Ak by som bol v tomto čase primátorom, tak sa za takýto materiál poslancom v prvom rade ospravedlním s prísľubom, že sa to už nebude opakovať. Nič také sme však na mestskom zastupiteľstve nepočuli a možno aj preto aktuálneho primátora už opúšťajú ďalší poslanci.

Ako poslanec som dnes dal podnet v rámci rozpočtových opatrení na súvislú opravu katastrofálneho stavu cesty a chodníkov na Špitálskej ulici, ktorá by sa mala realizovať okamžite po rekonštrukcii verejného vodovodu.

Rovnako som navrhol vyčleniť 30 000 € na nákup vozidla tak potrebného na rozvoz stravy pre deti – celiatikov v materských a základných školách v našom meste.

Na základe podnetu občanov som tiež inicioval riešenie problémov s verejným osvetlením v novej lokalite Chrenová, ktorý sa týka našich 400 susedov – spoluobčanov. A rovnako som spolu s kolegami navrhol navýšiť finančné prostriedky na vybudovanie novej miestnej komunikácie po novej miestnej ceste na Sadovej ulici.

Spolu schválených 216 000€ by malo postačovať na vybudovanie cesty, chodníka a časti dažďovej kanalizácie. Ďakujem poslancom, ktorí podporili tieto návrhy.

Zdroj: Štefan Štefek, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články