21.1 C
Nitra
pondelok, 8 augusta, 2022

Ste dezolát? Nezúfajte, máte kolegov aj v Kancelárii NR SR

Pred mesiacom som posielala tieto otázky na tlačové oddelenie NR SR. Keďže mi odpovede prišli dnes, tak ich zverejňujem teraz. A nezúfajte, ak nie ste očkovaní, nemusíte sa cítiť trápne, aj v kancelárii NR SR pracujú zjavne neočkovaní, či čiastočne očkovaní zamestnanci a platí tam režim OTP. Otázku, či má platný covid pas aj náš minister financií, som preposlala na tlačové strany OĽANO. Odpoveď mi doteraz neprišla.

Ste dezolát? Nezúfajte, máte kolegov aj v Kancelárii NR SR
FOTO TASR – Pavel Neubauer , ilustračné

Zaujímalo by ma, ako sa preukazujú členovia vlády a poslanci NR SR (ich asistenti), zamestnanci úradu) svojou bezinfečnosťou pri príchode do práce a parlamentu.

V zmysle vyhlášky ÚVZ SR č. 264 Kancelária Národnej rady SR podmieňuje vstup na pracovisko a iných priestorov v režime OTP a vykonáva pravidelné kontroly podľa § 48 ods. 4 písm. ab) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Sú všetci poslanci NR SR a ich asistenti už očkovaní proti covid 19? Koľko z nich je očkovaných, koľko neočkovaných? Koľko zamestnancov NRSR je očkovaných, koľko neočkovaných?

Nie všetci v Kancelárii NR SR a v NR SR absolvovali očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

Podľa aktuálnej evidencie je plne zaočkovaných 292 zamestnancov, štátnych zamestnancov Kancelárie NR SR. (Kancelária NR SR zamestnáva 532 osôb)

Ak nie sú, ako často musia dokladovať svoju bezinfečnosť pomocou testov ?

Osoby, ktoré nepodstúpili očkovanie a ani prekonali ochorenie Covid-19, sa preukazujú v súlade s § 1 ods. 1 písm. c) vyhlášky ÚVZ SR č. 264.

Zavádza sa povinnosť: Zamestnávateľ bude musieť 2-krát týždenne testovať svojich zamestnancov. Štát do konca novembra preplatí alebo poskytne potrebné testy.
Ako to bude fungovať v NR SR – poskytne zamestnancom a poslancom tieto testy zadarmo?

Kancelária NR SR sa rozhodla ponechať možnosť testovania svojich zamestnancov v MOM-kách.

Poslanci a členovia vlády cestujú po Slovensku, ako sa v súčasnosti kontroluje ich bezinfekčnosť po príchode na pracovisko?

Pre splnenie povinnosti podmieňovať vstup na pracovisko Kancelárie NR SR a iných jej priestorov je irelevantné, či osoby cestujú alebo nie. Bez ohľadu na túto skutočnosť, stále platí povinnosť podmienenosti a výkonu kontroly.

S otázkami na členov vlády SR Vám odporúčame sa obrátiť priamo na Úrad vlády SR ako zamestnávateľa, resp. na jednotlivé ministerské rezorty ako zamestnávateľov ministrov.

Ak spadajú pod nejakú výnimku, akú a prečo?

Nemáme vedomosť o tom, že by bola daná výnimka z vyhlášky ÚVZ SR č. 264.

S pozdravom

Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou

Pýtala sa Hena Ďurovová 🙂

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články