-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Štátna tajomníčka pokračovala v stretnutí napriek pozitívnemu testu!

Štátna tajomníčka britského ministerstva zdravotníctva Gillian Keeganová sa ospravedlnila za to, že pokračovala v osobnom stretnutí aj po tom, ako jej oznámili, že mala pozitívny výsledok testu na koronavírus. V stredu o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Keeganová uviedla, že jej pozitívny výsledok testu oznámili práve, keď mala schôdzku s troma mužmi, ktorých dcéry spáchali samovraždu. Tajomníčka dodala, že stretnutie mala „okamžite“ ukončiť, a to, že tak neurobila, označila za „chybu“ a „mylný úsudok“.

Keď nás MESTO Nitra denne žiada o dodržiavanie opatrení. A respirátor je kde?

Poslankyňa za anglický volebný okrsok Chichester však zároveň uviedla, že mužom na stretnutí oznámila výsledok svojho testu. Následne ale s nimi – po ich súhlase – zostala ešte krátky čas, aby si vypočula ich príbehy, pričom podľa vlastných slov urobila „ďalšie preventívne opatrenia“ na ich ochranu pred nákazou.

Štátna tajomníčka pokračovala v stretnutí napriek pozitívnemu testu!
Foto: Ilustračné NN

Keeganová na Twitteri v utorok večer napísala: „Dnes som si ešte pred plánovanou návštevou urobila preventívny rýchlotest, ktorý vyšiel pozitívne. Teraz som v domácej izolácii a našťastie sa cítim dobre.“ Ďalej tiež ozrejmila: „Keď mi povedali, že môj test je pozitívny, práve som počúvala troch otcov, ktorí tragicky prišli o svoje dcéry v dôsledku samovrážd. Oznámila som im výsledok (testu) a urobila ďalšie preventívne opatrenia, ale s ich súhlasom som s nimi ešte krátky čas zostala, aby som si vypočula ich príbehy.“

Pripustila, že urobila chybu a stretnutie mala po pozitívnom výsledku „okamžite ukončiť“. Za svoje správanie sa ospravedlnila. Britský minister zdravotníctva Sajid Javid ospravedlnenie Keeganovej prijal, pričom jeho úrad informoval, že tajomníčku aj „naďalej podporuje“ v plnení úloh vyplývajúcich z jej funkcie.
      Britský štátny zdravotnícky systém (NHS) ľudí na svojej webstránke nabáda, aby si robili rýchlotesty na koronavírus v také dni, keď je väčšia pravdepodobnosť, že sa ním nakazia alebo by ho mohli rozšíriť. Ide napríklad o prípady, keď sa pohybujú v zaľudnených vnútorných priestoroch. NHS tiež uvádza, že pri pozitívnom výsledku testu „musíte ísť okamžite do samoizolácie“.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články