-8.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Štátna pomoc v boji s drahými energiami je ohrozená, ministerstvo financií nepodpísalo zmluvu o zastropovanej cene

Ministerstvo financií SR odmieta zodpovednosť za nepodpísanie zmluvy medzi štátom a Slovenskými elektrárňami o dodávke silovej elektriny pre domácnosti za zastropovanú cenu. Rezort nerozumie mediálnym vyhláseniam bývalého štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva pána Karola Galeka.

„Je totiž všeobecne známe, že rezort financií nevykonáva výkon akcionárskych práv v Slovenských elektrárňach, a preto ministerstvo financií nemá možnosť ovplyvňovať rozhodnutie valného zhromaždenia Slovenských elektrární. Navyše, znenie aj podpis príslušnej implementačnej zmluvy dohodlo ministerstvo hospodárstva ešte za pôsobenia štátneho tajomníka Karola Galeka, pričom tento podpis nie je viazaný na vyjadrenie valného zhromaždenia,“ reagovalo pre agentúru SITA ministerstvo financií.

Štátna pomoc v boji s drahými energiami je ohrozená. Upozornila v utorok na to strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá potvrdila nepodpísanie zmluvy medzi Slovenskými elektrárňami a štátom o dodávke zastropovanej silovej elektriny pre domácnosti. Za všetkým má byť podľa bývalého štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva a súčasného poslanca za stranu SaS Karol Galek Ministerstvo financií SR.

„Podľa mojich informácií je za tým opäť ministerstvo financií, ktoré s podpisom nesúhlasí. Dôvodom má byť to, že ministerstvo financií by radšej túto elektrinu (vyčlenenú na pomoc pre domácnosti v objeme zhruba 6 terawatthodín-poz.red.) zdanilo. Vyzývam ministerstvo financií a hospodárstva, aby podpísali túto zmluvu, aby bola zabezpečená elektrina pre domácnosti,“ povedal na utorňajšej tlačovej besede Galek.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články