-8.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Staňte sa súčasťou najväčšieho divadelného festivalu! Divadelná Nitra a bod.K7 hľadajú dobrovoľníkov

Priložiť ruku k dielu a stať sa súčasťou niečoho väčšieho – aj tak možno opísať dobrovoľnícku činnosť.

Medzinárodný festival Divadelná Nitra sa o dobrovoľníkov opiera už dlhé roky a nezaobíde sa bez nich ani pri 31. ročníku. Novinkou je možnosť celoročnej praxe, pri ktorej sa môžu záujemcovia realizovať aj v priestore pre kultúru, kreativitu a komunitu – v bode.K7.

Staňte sa súčasťou najväčšieho divadelného festivalu! Divadelná Nitra a bod.K7 hľadajú dobrovoľníkov
Pridajte sa k dobrovoľníkom

Medzinárodný festival Divadelná Nitra vyhlasuje výzvu pre dobrovoľníkov, ktorí sa stanú súčasťou tímu najväčšieho divadelného festivalu na Slovensku. Za 30 rokov sa na jeho príprave zúčastnilo viac ako 2 500 dobrovoľníkov, niektorí aj opakovane viac ročníkov za sebou.

@nebojmesahovoriť: Siahnite po knihe študentskej generácie

Ich menný zoznam pripravovaný do jubilejnej publikácie Presahy Divadelnej Nitry 1992 – 2021 si budete môcť pozrieť a prípadne doplniť počas tohto leta. „Dobrovoľníci už tridsať rokov osviežujú náš tím – niektorí počas festivalu, niektorí sa pridávajú neskôr ako kolegovia do štábu. Každoročne sú zdrojom energie a neopakovateľnej atmosféry festivalu Divadelná Nitra. Na základe vlastnej skúsenosti odporúčam využiť túto možnosť všetkým, ktorí chcú získať užitočné skúsenosti do ďalšieho zamestnania, ale i tým, ktorí si chcú vytvoriť nové priateľstvá, mať pocit užitočnosti a zažiť niečo, čo je skryté očiam bežného diváka,“ odporúča členka tímu Anna Šimončičová, ktorá takisto začínala v štábe ako dobrovoľníčka v roku 2007. Okrem nezabudnuteľnej atmosféry sú pre dobrovoľníkov na festivale odmenou aj vstupenky na vybrané predstavenia.

Soňa Mrázová: Ani príval zákerných slov nedokáže moje sypké sny spláchnuť

Realizovať sa môžu v týchto oblastiach:

 • akreditácia účastníkov a informačný bod festivalu,
 • starostlivosť o divadelný súbor,
 • pomoc pri sprievodnom programe,
 • starostlivosť o hostí,
 • vzdelávací a pracovný program,
 • tlačové stredisko,
 • materiálne a technické zabezpečenie,
 • osobný asistent/osobná asistentka členov štábu,
 • výtvarné riešenia festivalu.
Staňte sa súčasťou najväčšieho divadelného festivalu! Divadelná Nitra a bod.K7 hľadajú dobrovoľníkov

Dobrovoľnícka práca sa začína už niekoľko dní pred festivalom a končí sa deň po ňom. Všetky potrebné informácie o dobrovoľníctve na Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra nájdete tu: .

Asociácia Divadelná Nitra však hľadá aj aktívnych študentov, ktorí napomôžu vytvoriť z bodu.K7 živý a otvorený priestor pre kultúru a umenie. Možnosti sú rôzne, stážisti môžu pracovať pri organizácii kultúrnych a spoločenských udalostí počas celého roka. Škála činností, s ktorými budú dobrovoľníci v bode.K7 pomáhať, je široká:

 • organizácia a produkcia podujatí,
 • administratíva,
 • PR a komunikácia,
 • dramaturgia a teatrológia,
 • manuálne činnosti, ktoré súvisia s udržiavaním a zveľaďovaním priestorov centra.

Okrem toho, že s nami zažijete fungovanie kultúrneho centra na vlastnej koži, získate nové skúsenosti, ktoré vám odovzdajú naši profesionáli. Dobrovoľníctvo v bode.K7 si študenti môžu započítať do absolventskej praxe a my na revanš radi pomôžeme s konzultáciami záverečných prác.

Ak máte záujem o prácu v oblasti kultúry, ste študent, absolvent alebo jednoducho človek, ktorý si nájde minimálne 2 dni v týždni počas 2 mesiacov čas, hľadáme práve vás.

Ak sa chcete stať súčasťou komunity našich dobrovoľníkov a podieľať sa na fungovaní bodu.K7, vyplňte kontaktný formulár tu: .

(nk)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články