19.8 C
Nitra
sobota, 12 augusta, 2023

Spustenie očkovania v ambulanciách od začiatku júla je nereálny termín

Bratislava (TASR) – Prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR Marián Šóth považuje spustenie očkovania v ambulanciách lekárov od prvého júla za nereálny termín. Ako povedal pre TASR, za reálne považuje skôr spustenie takéhoto očkovania od začiatku septembra.
      Zdôraznil, že ako všeobecný lekár si uvedomuje nutnosť zaočkovania čo najväčšieho počtu obyvateľov aj potrebu očkovania vlastných pacientov.
      Za problematickú vníma nemožnosť prihlásiť sa do zoznamu na očkovanie v ambulanciách či nemožnosť prihlásiť sa lekárňam, ktoré by mali očkovacie látky skladovať a následne lekárom distribuovať.
      „Budem veľmi rád, ak umožníme našim lekárom od 1. septembra očkovanie proti chrípke, ako aj proti ochoreniu COVID-19 nezaočkovaným obyvateľom a ak súčasne dostaneme jasné a zrozumiteľné odporúčania, ako ďalej s očkovaním u už očkovaných obyvateľov,“ doplnil.  
      Dodal, že v tejto téme je ešte veľa technicko-logistických, ako aj legislatívnych problémov.

foto. arch

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články