18.1 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Spreje VIROSTOP sú jediné voľnopredajné produkty v lekárňach, ktorých účinok proti Covid-19 bol dokázaný klinickou štúdiou

Ústne a nosové spreje VIROSTOP sú v súčasnosti jediné voľnopredajné produkty v lekárni, ktoré sú podľa výsledkov klinickej štúdie účinné ako prevencia ale aj súčasť liečby proti Covid-19 a chrípke typu A a B.
      Tretia vlna pandémie koronavírusu začala v jeseni opäť naberať na sile. Na Slovensku to ukazujú denné prírastky nakazených, ktoré sa minulý týždeň vyšplhali na 1 690 nových prípadov denne. Vhodným a dostupným riešením sú ústne a nosové spreje VIROSTOP, ktorých účinok proti Sars-Cov-2 preukázala klinická štúdia publikovaná na konci septembra. Ide o  jediný produkt s touto indikáciou, ktorý je v lekárňach voľne dostupný pre dospelých i deti od 3 rokov.

      Štúdia bola publikovaná v prestížnom vedeckom časopise Journal of Comunity Medicine and Public Health Reports. Do klinických testov, ktorých cieľom bolo potvrdiť účinky hlavnej zložky ústnych a nosových sprejov, extraktu z rastliny Cista krétskeho, bolo zapojených 170 ľudí nakazených koronavírusom SARS-CoV-2. Výsledky potvrdili, že pacienti, ktorí užívali extrakt, mali oproti pacientom v kontrolnej skupine oveľa menšie príznaky ochorenia Covid-19. Uskutočnilo sa to v Komplexnom zdravotnom stredisku Déli klinika v Maďarsku a jej autorom je Dr. István Jankovics. „Na konci klinickej štúdie boli vyhodnotené symptómy pacientov. Príznaky každého pacienta sa kontrolovali každé dva dni počas 12 dní. Tí pacienti, ktorí používali sprej VIROSTOP od prvého dňa po pozitívnom testovaní, vykazovali v 12.deň takmer 60% zníženie uvoľňovania vírusov v porovnaní s kontrolnou skupinou,“ uviedol Dr. István Jankovics.
      K výsledku štúdie sa vyjadril aj britský Prof. James Kingsland, profesor na University of Central Lancashire a renomovaný lekár primárnej starostlivosti. Výsledky tejto štúdie a predchádzajúcich štúdií in vitro naznačujú, že spreje VIROSTOP môžu byť prínosom pri ochrane ľudí pred infekciou aj pri zmierňovaní príznakov chorých. Zdôrazňujem, že táto liečba by sa mala považovať za dodatočné preventívne opatrenie popri pravidelnom umývaní rúk, nosení rúšok a odstupe. Zároveň odporúčam, aby sa každý, kto má možnosť, dal zaočkovať.“
      VIROSTOP je vďaka svojmu prírodnému zloženiu bezpečný a dostupný pre širokú verejnosť. Pre krajiny strednej Európy, kde tretia vlna momentálne naberá na sile, tak môžu spolu s vakcináciou a dodržiavaním protipandemických opatrení predstavovať ideálne riešenie pri znižovaní počtu nových infekcií.
      

Zdroj: ZASR

Foto: sk.virostop.info NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články